m1 ultra

Czy chip M1 Ultra jest rzeczywiście jednym z najszybszych na rynku?

Czy chip M1 Ultra jest rzeczywiście jednym z najszybszych na rynku? Zobacz najnowsze testy. Jak poradził sobie procesor z profesjonalnymi aplikacjami?  

Wraz z premierą komputera Mac Studio firma Apple zapowiedziała także nowy układ M1 Ultra, który łączy w sobie dwa układy M1 Max.

Czy chip M1 Ultra jest rzeczywiście jednym z najszybszych na rynku? ciekawostki test procesora apple m1 ultra, M1 Ultra, jak mocny jest procesor apple m1 ultra, Apple M1 ultra  W nowej serii testów porównawczych porównano układy M1 Ultra i M1 Max w warunkach rzeczywistego użytkowania oraz podczas wykonywania zadań sugerowanych przez profesjonalnych użytkowników aplikacji. M1promax 1

O tym, jak wydajny jest układ M1 Ultra, mogliśmy się już przekonać dzięki serii testów Geekbench. Jednak Engadget chciał, aby jego testy były jak najbardziej realistyczne. Aby to zapewnić, redakcja zapytała swoich czytelników o to, jakie wymagające zadania wykonują najczęściej, dzięki czemu mogła porównać M1 Ultra zarówno z M1 Max, jak i z wysokiej klasy komputerem PC.

W testach tych wykorzystano takie aplikacje, jak Adobe Lightroom, Premiere Pro, Davinci Resolve, Fusion, modelowanie 3D za pomocą Blendera, testy uczenia maszynowego za pomocą TensorFlow i Pytorch, a nawet niektóre gry.

Co wynikło z tych testów? Jeśli chodzi o zadania związane z procesorem, M1 Ultra jest około dwa razy szybszy niż M1 Max. W przypadku intensywnego wykorzystania procesorów graficznych poprawa była mniej wyraźna, ale ogólnie wynosiła od 40 do 80 procent.

Jednak to właśnie w przypadku wymagającego renderowania wideo M1 Ultra wyróżnia się na tle konkurencji. W teście porównawczym, w którym przetwarzano jednocześnie dziesięć filmów z klipami 8K, M1 Ultra wykonał zadanie w zaledwie 29 sekund!. Testy wykazały, że był on około dwukrotnie szybszy od testowanego komputera, mimo że wyposażono go w 16-rdzeniowy procesor AMD 5950X i kartę graficzną Nvidia RTX 3080 Ti.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top