ios16 bateria

Czy iOS 16.3 wydłuża czas pracy baterii iPhone?

Kilka dni temu na nasze iPhone’y zawitała duża aktualizacja w postaci iOS 16.3. Czy aktualizacja wydłuża czas pracy baterii iPhone? Sprawdźmy!

Poza nowościami, przeciętnego użytkownika bardziej interesuje to, jak aktualizacja wpływa np na. czas pracy na baterii. W związku z tym czas pracy na baterii jest dość ostro krytykowany od czasu aktualizacji iOS 16.

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy mają problemy z baterią, skorzystaj z poniższych wskazówek, aby wydłużyć nieco żywotność baterii w swoim smartfonie.

Bądź cierpliwy

Normalnym zjawiskiem jest spadek żywotności baterii zaraz po zainstalowaniu aktualizacji systemu iOS. Po zainstalowaniu aktualizacji smartfon musi wykonać szereg zadań w tle. Wymaga to energii, bateria może rozładowywać się szybciej niż zwykle. Czas pracy baterii powróci do normy po wykonaniu wszystkich dodatkowych zadań.

Aktualizacja aplikacji

Problem może nie leżeć w systemie operacyjnym, ale w tym, że aplikacje nie spełniają wymagań systemu, zwłaszcza gdy pojawiają się nowe wersje iOS. Dlatego zanim poświęcisz czas na zdiagnozowanie urządzenia i znalezienie przyczyn tego, co się dzieje, powinieneś upewnić się, że wszystkie aplikacje są zaktualizowane.

Otwórz App Store i kliknij ikonę profilu w prawym górnym rogu. Następnie przejdź do sekcji “Dostępne aktualizacje” i kliknij “Aktualizuj wszystko”.

Dowiedz się, co “zjada” Twoją baterię

Czyli po zainstalowaniu iOS i aktualizacji aplikacji, bateria nadal szybko się rozładowuje. Co jeszcze może być przyczyną? Może to być jakaś podstępna aplikacja, która drenuje Twoją baterię. Na szczęście iOS ma narzędzia do tropienia źle działających aplikacji.

Przejdź do Ustawienia – Bateria i tutaj znajdziesz różne dane, w tym zużycie baterii przez aplikacje. Stukając w Aktywność, zobaczymy, ile energii zużywają aplikacje zarówno na ekranie, jak i w tle.

Aby zdiagnozować problem, należy zwrócić uwagę na następujące dane:

  • Aktywność jakiejś aplikacji w tle (tzn. dużo aktywności w tle w porównaniu do aktywności na ekranie). Spróbuj wyłączyć aktywność w tle dla tej aplikacji i zobacz, czy to pomoże.
  • Problemy z ładowaniem (czy bateria naprawdę się ładuje, kiedy wydawało się, że się ładuje?)
  • Słaba wydajność baterii (zauważalny szybki spadek mocy baterii).

Test baterii iOS 16.3

Wracając jednak do tematu to wydaje się, że po masach narzekań na baterię wszystko powoli zaczyna wracać do normy. Świadczy o tym najnowszy test, którego autorem jest jak zwykle kanał iAppleBytes. Test został przeprowadzony w Geekbench 4, na iPhone SE 2020, 8, XR, 11, 12 i 13. Pełny zapis “eksperymentu” znajdziecie pod tym akapitem.

Zaczniemy od iPhone’a 8, który jest wyjątkiem w tym teście, ponieważ jego wynik w skali żywotności baterii spadł z 1695 do 1677 punktów. iPhone SE 2020 poprawił się z 2163 do 2238 punktów. iPhone XR odnotowuje poprawę z 3357 do 3403 punktów. iPhone 11 przechodzi z 3488 na 3609. Duży skok w górę widać w przypadku “12”, która z 3876 punktów wspięła się na 4307. Trzeba jednak dodać, że model ten miał aż 4368 na iOS 16.0.3. Podobny schemat można zauważyć również w przypadku iPhone’a 13, który raportuje 5410 punktów w porównaniu z poprzednim 4990. Ale na iOS 16.0.3 uzyskał on wynik 5590 punktów.

A czy Ty już uaktualniłeś oprogramowanie w swoim iPhone?

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top