Czy iOS 9 i iPhone 5S to odpowiednie połączenie? polecane, ciekawostki Update, jak działa iOS 9 na iPhone 5s, jak działa iOS 9 na iPhone 5, jak działa ios 9, iPhone 5s i iOS 9, iPhone 5s, iPhone 5 i iOS 9, iPhone 5, iOS 9, czy warto instalować iOS 9 na iPhone 5, czy instalować iOS 9 na iPhone 5s, czy instalować iOS 9 na iPhone 5, Apple, Aktualizacja  Apple w końcu udostępniło iOS 9 dla większości kompatybilnych z nim urządzeń, dzięki uprzejmości znajomego z osiedla mogłem sprawdzić, jak system operacyjny z Cupertino działa na iPhonie 4S,5S i 6. Tym razem skupię się na modelu 5S. 5S po aktualizacji do Golden Master nie działał najlepiej, choć po wgraniu ostatecznej wersji sytuacja diametralnie się zmieniła, oczywiście na dobre. iPhone5s.onetech.pl  1300x700

Czy iOS 9 i iPhone 5S to odpowiednie połączenie?

Apple w końcu udostępniło iOS 9 dla większości kompatybilnych z nim urządzeń, dzięki uprzejmości znajomego z osiedla mogłem sprawdzić, jak system operacyjny z Cupertino działa na iPhonie 4S,5S i 6. Tym razem skupię się na modelu 5S. 5S po aktualizacji do Golden Master nie działał najlepiej, choć po wgraniu ostatecznej wersji sytuacja diametralnie się zmieniła, oczywiście na dobre.

Samo oprogramowanie zawiera szereg zmian, które nie skupiają się jedynie na nowych funkcjach, ale również na systemowych aplikacjach. Możemy zapomnieć o aplikacji Kiosk, ponieważ zamiast niej Apple przygotowało News (oficjalnie niedostępne na terenie kraju nad Wisłą). Prawdą jest, że większość nowości nie jest przewidziana dla wszystkich modeli iGadżetów i regionów, w których Apple wydało najnowszą odsłonę systemu operacyjnego.

Aktualizacja

Aktualizacja przebiegła bez żadnych problemów, choć wykonałem ją poprzez odtworzenie oprogramowania przy pomocy iTunes, już od dawna nie używam aktualizacji OTA (chyba że korzystam wersji poglądowej iOS). Z tego, co wiem od znajomych, korzystających z produktów Apple, to nie mieli oni żadnych problemów z aktualizacją over ? the – air. Jednakże niektórzy znajomi mieli problem z pobraniem aktualizacji zaraz po jej udostępnieniu.

Nowości

Po aktualizacji mogłem już wpaść w wir użytkowania iOS 9 i zauważyłem parę zmian w interfejsie, który są dostrzegalne na pierwszy rzut ok. Aplikacja Portfel (Wallet) zyskała nową ikonę, a interfejs wielozadaniowości w moim odczuciu jest mniej intuicyjny, niż ten z iOS 8.4.

Jak już wspominałem aplikacja News nie jest dostępna w Polsce, ale w Ustawieniach po zmianie regionu na Stany Zjednoczone możemy z niej korzystać. Na początku wybieramy interesujące nas źródła, z których będą napływać do aplikacji wszelakie informacje, możemy nawet dodać wybrane przez nas witryny internetowe. Warto nadmienić, że aplikacja pozwala również na informowanie użytkownika za pomocą poczty elektronicznej o najnowszych wiadomościach.

Najciekawszą dla mnie funkcją w iOS 9 okazał się tryb oszczędzania energii, który pozwala na dłuższe użytkowanie iPhone’a. W zakładce o użyciu baterii mamy teraz dostęp do jego ręcznego uruchomienia, a Apple postanowiło, że od teraz system będzie podawał bardziej szczegółowe dane, związane z drenażem baterii przez poszczególne aplikacje. Niby mała rzecz, a cieszy, szkoda tylko, że ten tryb jest dostępny tylko i wyłącznie na smartfonach z Cupertino.

Siri również doczekała się wielu zmian i pozwala teraz na dodawanie przypomnieć ze względu na czas i lokalizację użytkownika. Powiedziałem Siri ?przypomnij mi za 5 minut o zadzwonieniu do Artura?, po upływie tego czasu Siri od razu przypomniała mi co mam zrobić.

Czy występują jakiekolwiek błędy?

iPhone 5S z iOS 9 używałem około 4 dni i nie zauważyłem żadnych rażących błędów, które wyeliminowałyby oprogramowanie z codziennego użytkowania. Prawie wszystko działa tak, jak Apple sobie wymarzyło.

Przez prawie mam na myśli agresywniejsze zmienianie jasności wyświetlacza, pewnie dla większości z was to nie problem, choć warto odnotować ten fakt. Przez okres testów słuchałem muzyki przez Apple Music i Spotify, używałem wszystkich zainstalowanych aplikacji i gier. iOS 9 niczego nie zniszczył, oprócz Jailbreak, z którego korzystał znajomy.

Powinniście aktualizować?

Najnowsza odsłona iOS 9 działa nadwyraz dobrze, choć miałem do niej wątpliwości po spędzeniu kilku chwil z przycinającym się Golden Master. Zmiany wprowadzone przez Apple są subtelne, ale dodają wiele nowości, do gustu w szczególności przypadł mi tryb oszczędzania energii i nowe możliwości Siri. Zmiany nie są zatrważające, więc nie widzę przeciwwskazań, abyście nie aktualizowali iPhone’a 5S.

Jeżeli posiadacie sprzęt z Jailbreak warto zastanowić się trzy razy, zanim podejmiecie ostateczną decyzję. Wtedy stracicie wszystkie udogodnienia, na które pozwala Cydia po zainstalowaniu odpowiednich rozszerzeń i aplikacji.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top