Czy można korzystać z telefonu podczas ładowania i jakie są tego konsekwencje ciekawostki Samsung, lądowanie telefonu, korzystać z telefonu podczas ładowania, iPhone, Czy można korzystać z telefonu podczas ładowania  Najbardziej problematycznym elementem współczesnego smartfona jest jego  bateria, którą nadal trzeba niestety codziennie ładować. ladowarka 1300x700

Czy można korzystać z telefonu podczas ładowania i jakie są tego konsekwencje

Najbardziej problematycznym elementem współczesnego smartfona jest jego  bateria, którą nadal trzeba niestety codziennie ładować.

W dzisiejszym wpisie odpowiemy na pytanie, które na pewno zadawaliście sobie nie raz.

Czy można korzystać z telefonu podczas ładowania i jakie są tego konsekwencje?

Czy można korzystać z telefonu podczas ładowania i jakie są tego konsekwencje ciekawostki Samsung, lądowanie telefonu, korzystać z telefonu podczas ładowania, iPhone, Czy można korzystać z telefonu podczas ładowania  Najbardziej problematycznym elementem współczesnego smartfona jest jego  bateria, którą nadal trzeba niestety codziennie ładować. lightning

Pierwszą rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę jest bezpieczeństwo, aby uniknąć możliwości porażenia prądem lub nawet śmierci. W przypadku ładowarek do gadżetów mobilnych nie jest to tylko ostrzeżenie pro forma, ale bardzo realne zagrożenie, którego można uniknąć, stosując oryginalny kabel i ładowarkę.

Nie jest to jednak takie proste, bo wiele osób nie jest zadowolonych np. z 5-watowej ładowarki i dla efektywniejszego ładowania gadżetu kupuje ładowarki o wyższym amperażu. Jeśli są to oryginalne akcesoria, to można bezpiecznie korzystać ze smartfona podczas ładowania.

Najbardziej niebezpieczną opcją jest zakup taniej ładowarki od nieznanego producenta. Taka ładowarka czy kabel może faktycznie nie tylko uszkodzić urządzenia, ale i nawet zabić człowieka, a jak wiemy takie przypadki już się zdarzały.

Czy można korzystać z telefonu podczas ładowania i jakie są tego konsekwencje ciekawostki Samsung, lądowanie telefonu, korzystać z telefonu podczas ładowania, iPhone, Czy można korzystać z telefonu podczas ładowania  Najbardziej problematycznym elementem współczesnego smartfona jest jego  bateria, którą nadal trzeba niestety codziennie ładować. ladowarka

Kolejnym problemem jest nagrzewanie się baterii podczas korzystania z gadżetu podczas ładowania. Uruchomienie gry czy nawet filmu na smartfonie, który jest  podłączony do źródła zasilania spowoduje, że zauważysz wzrost temperatury urządzenia, a to wcale nie jest dobre dla baterii. Jeśli takie obciążenia będą regularnie nakładane na akumulator, wpłynie to na jego żywotność, a w najgorszym wypadku może nawet dojść do zapalenia się baterii. Zapewne pamiętacie eksplodującego Samsunga Galaxy Note 7.

Wniosek

Możesz używać smartfona podczas ładowania, jeśli masz pewność co do producenta samego gadżetu i ładowarki. Jeśli masz w rękach na przykład iPhone, flagowce Samsunga i inne TOP smartfony z oryginalnymi akcesoriami, nie ma się czego obawiać (urządzenia po prostu automatycznie się wyłączą, gdy zrobią się bardzo gorące). Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy używamy tanich kabli i ładowarek z Chin. To one sprawiają najwięcej kłopotów. Zatem zastanów się dwa razy, gdy będziesz chciał kupić jakiś tani kabel, który może nie tylko uszkodzić twój smartfon, ale czasami i doprowadzić do ogromnej tragedii.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top