Czy TikTok rzeczywiście omija zabezpieczenia systemu iOS? ciekawostki TikTok, iPhone, iOS  Czy TikTok rzeczywiście omija zabezpieczenia iOS i może uzyskać dostęp do pełnych danych użytkownika? Zobacz najnowsze badania przeprowadzone przez  The Wrap. TikTok

Czy TikTok rzeczywiście omija zabezpieczenia systemu iOS?

Czy TikTok rzeczywiście omija zabezpieczenia iOS i może uzyskać dostęp do pełnych danych użytkownika? Zobacz najnowsze badania przeprowadzone przez  The Wrap.

Badania nad TikTok i jego kodem wzbudziły pewne obawy dotyczące prywatności i bezpieczeństwa. Jednak w wielu raportach, na których oparto te badania, wykorzystano dostępne informacje i przekształcono je w coś, co dla przeciętnego czytelnika brzmi znacznie straszniej niż rzeczywistość.

TikTok wydaje się używać dynamicznego kodu, który zmienia swój stan, aby przejść testy statyczne kodu Apple. Chociaż może to brzmieć jak coś niebezpiecznego dla użytkownika, ta metoda jest często używana przez deweloperów, aby uniemożliwić zewnętrznym stronom rozkodowanie aplikacji. Zasadniczo, TikTok wykorzystuje biblioteki systemowe Android i iOS do tworzenia podstawowej struktury aplikacji, a następnie wykorzystuje zastrzeżony kod firmy, aby złapać pewne informacje z sieci. Metoda ta jest również stosowana w przypadku aplikacji webowych, nad którymi Apple i Google mają mniejszą kontrolę.

Czy TikTok rzeczywiście omija zabezpieczenia systemu iOS? ciekawostki TikTok, iPhone, iOS  Czy TikTok rzeczywiście omija zabezpieczenia iOS i może uzyskać dostęp do pełnych danych użytkownika? Zobacz najnowsze badania przeprowadzone przez  The Wrap. TikTok

Wbrew temu, co próbuje przekazać raport The Wrap, aplikacje webowe wciąż są standardem na Androidzie i iOS. Wiele aplikacji jest w rzeczywistości opakowaniem kodu dla danych z powiązanych stron internetowych, takich jak Facebook, Twitter czy YouTube. TikTok słusznie twierdzi, że jego aplikacja korzysta ze standardowych bibliotek i narzędzi systemowych, dzięki czemu działa na iOS i Androidzie. Krótko mówiąc, stosowanie przez TikTok niestandardowego odtwarzacza wideo – na przykład – nie ma na celu “ukrywania rzeczy” wbrew twierdzeniom zawartym w sprawozdaniu.

Wszelkie dane, do których TikTok ma dostęp na urządzeniu, mają ograniczony zakres i respektują ochronę prywatności Apple i Google.

TikTok może śledzić, co robisz w aplikacji, jak długo oglądasz filmy i których twórców śledzisz, ale to wszystko. TikTok nie omija zabezpieczeń iOS, aby uzyskać dostęp do historii przeglądania w Safari lub pęku kluczy iCloud. Aplikacja ma dostęp do kontaktów, jeśli dasz jej pozwolenie, ma dostęp do identyfikatora reklam, jeśli dasz jej pozwolenie, i może wykrywać elementy w schowku..

Zatem aplikacja TikTok nie jest gorsza od  niż dużych sieci społecznych, takich jak Facebook”.

Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top