Krzysiek Borek07.02.2018
Czytnik glukozy, jako pierwszy będzie korzystał z dostępu do NFC iPhone’a

Aplikacja mobilna dla czytnika glukozy przygotowywanego przez Abbot’s Freestyle Libre będzie pierwszą aplikacją firmy trzeciej z pełnym dostępem do NFC wbudowanego w iPhone’a.

Do tej pory NFC było przeznaczone wyłącznie do płatności mobilnych za pomocą Apple Pay.

Synchronizacja odczytów nie będzie należeć do ciężkich, wystarczy jedynie umieścić czytnik przed iPhone’em z włączoną aplikacją Libre. Aplikacji nie ma jeszcze w App Store przeznaczonym dla Stanów Zjednoczonych, ale myślę, że to kwestia czasu, zanim się pojawi.

Wraz z wydaniem iOS 11 Apple postanowiło umożliwić dostęp do NFC aplikacjom firm trzecich do odczytywania danych. Odczyt danych jest dostępny na iPhonie 7 lub nowszym, choć po raz pierwszy NFC pojawiło się w iPhonie 6, jednak ten model nie jest w stanie współpracować z urządzeniami nawet po dodaniu nowej funkcji.

Dostęp do NFC w przypadku urządzeń mobilnych z Androidem jest na porządku dziennym i programiści piszący aplikacje na Androida są do tego przyzwyczajeni. Apple zajęło to trochę czasu i mam wrażenie, że przyczynił się do tego Elias Limneos, który wydał aplikację NFC Reader odblokowującą NFC na iOS 10.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek