Danielle Baskin stworzyła maskę, która chroni przed koronawirusem i umożliwia odblokowanie iPhone?a z Face ID polecane, ciekawostki Wideo, maska która odblokuje iPhone, maska która działa z Face ID, jak odblokować iPhone w masce, face ID a maska, face ID  Prawdopodobnie już wiesz, że identyfikator twarzy - Face ID, który zadebiutował w iPhone X nie działa z tradycyjnymi maskami ochronnymi. maska 1

Danielle Baskin stworzyła maskę, która chroni przed koronawirusem i umożliwia odblokowanie iPhone?a z Face ID

Prawdopodobnie już wiesz, że identyfikator twarzy – Face ID, który zadebiutował w iPhone X nie działa z tradycyjnymi maskami ochronnymi.

Apple wyjaśniło, że, Face ID, które dostępne jest w iPhone X i nowszych modelach smartfonów działa tylko wtedy, gdy widoczne są oczy, nos i usta, więc kiedy nosimy tradycyjną maseczkę nie mamy możliwości odblokowania iPhone?a za pomocą identyfikatora twarzy. Jest jednak pewien sposób, który pozwala ten system obejść.

Joanna Stern z WSJ, która jako pierwsza zgłosiła problem, ?wytropiła? kobietę, która stworzyła maskę rozwiązującą ten problem. Danielle Baskin, projektantka, miała problem z identyfikatorem twarzy podczas noszenia maski w lutym, więc postanowiła stworzyć maskę 3D z nosem i ustami.

Danielle Baskin stworzyła maskę, która chroni przed koronawirusem i umożliwia odblokowanie iPhone?a z Face ID polecane, ciekawostki Wideo, maska która odblokuje iPhone, maska która działa z Face ID, jak odblokować iPhone w masce, face ID a maska, face ID  Prawdopodobnie już wiesz, że identyfikator twarzy - Face ID, który zadebiutował w iPhone X nie działa z tradycyjnymi maskami ochronnymi. maska 2 scaled

Danielle zdała sobie sprawę, że Face ID używa głębi, więc nie mogła po prostu użyć obrazu ust i nosa, musiała stworzyć maskę 3D, która faktycznie ma kontury twarzy, aby działała z Face ID. Wygląda przerażająco, ale działa, jak widać na poniższym filmie.

Face ID to świetne rozwiązanie, ale nie jest idealne. Co o tym myśicie? Dajcie znać w komentarzach.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry