zdjecia

Deweloper odkrył ukryty algorytm skanowania zdjęć w iOS 14.3

Deweloper Asuhariet Igvar odkrył w iOS 14.3 ukryty algorytm NeuralHash, który Apple planuje wykorzystać do wykrywania CSAM na urządzeniach użytkowników wraz z wydaniem iOS 15.

Igvar odtworzył kod źródłowy Pythona i udostępnił go na GitHub, aby każdy mógł uruchomić algorytm. Co ciekawe, pliki modeli mają przedrostek NeuralHashv3b-, o którym wspomniano w dokumentacji Apple dotyczącej CSAM.

Deweloper zauważył, że skrót generowany przez ten skrypt prawie się nie zmienia, gdy obraz jest zmieniany lub kompresowany, co ponownie pasuje do opisu Apple. Oznacza to, że przy takich manipulacjach ze zdjęciami system nadal będzie w stanie rozpoznać w nich zabronione treści. Jeśli jednak przytniesz lub zmienisz orientację obrazu, algorytm nie wykryje CSAM.

Prawdopodobnie Apple już sfinalizowało ten system, ponieważ premiera iOS 14.3 miała miejsce w grudniu ubiegłego roku.

Jeśli jednak z jakiegoś powodu obawiasz się tej opcji, poniżej opiszemy Wam co zrobić, aby uniemożliwić gigantowi z Cupertino skanowanie. Sposób jest bardzo prosty, ale niestety sprawi, że nie będziecie mogli korzystać z jednej podstawowych opcji w iCloud.

Jak wyłączyć skanowanie zdjęć przez Apple

Warto pamiętać o tym, że po uruchomieniu funkcji pod koniec roku skanowane będę jedynie te zdjęcia, które zostaną przesłane do iCloud. Zatem, aby uniemożliwić ten proces wystarczy wyłączyć wysyłanie zdjęć do chmury. Jak?

  • Przejdź do Ustawienia i kliknij swoje imię;
  • Otwórz iCloud i kliknij zakładkę Zdjęcia;
  • W oknie, które zostanie otwarte, wyłącz element Zdjęcia iCloud;

Deweloper odkrył ukryty algorytm skanowania zdjęć w iOS 14.3 ciekawostki skanowanie zdjęć w iOS 14.3, skanowanie zdjęć, jak wylaczyc skanowanie zdjec Apple, iOS 14.3, CSAM, apple skanuje zdjecia, Apple  Deweloper Asuhariet Igvar odkrył w iOS 14.3 ukryty algorytm NeuralHash, który Apple planuje wykorzystać do wykrywania CSAM na urządzeniach użytkowników wraz z wydaniem iOS 15. iCloud zdjecia

  • Kliknij “Usuń z iPhone’a” i potwierdź usunięcie.

Warto również pamiętać o tym, że opcja skanowania pojawi się na początku tylko w USA. Jakiekolwiek rozszerzenie wykrywania CSAM poza Ameryką będzie rozpatrywane w poszczególnych krajach na podstawie lokalnych przepisów i regulacji. Firma nie podała konkretnego harmonogramu uruchomienia wykrywania CSAM w innych krajach.

Warto zauważyć, że ta metoda walki z rozpowszechnianiem pornografii dziecięcej została skrytykowana przez wielu ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa obawiają się, że rządy różnych krajów mogą wykorzystywać tę technologię do celów politycznych i szpiegowania ludzi.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top