ios16 2

Deweloperzy proszą, aby nie instalować iOS 16. Dlaczego?

Niektórzy deweloperzy zaczęli ostrzegać użytkowników, aby nie instalowali iOS 16. Dlaczego? Jak się okazuje w systemie jest nieprzyjemny błąd.

Są to gesty dotykowe wykonywane trzema palcami, aby wywołać panel edycji tekstu, oraz gesty machnięcia trzema palcami w lewo/prawo, aby anulować/powtórzyć działanie. Są one uruchamiane w grach i aplikacjach, które nie są do tego przeznaczone.

Problemy pojawiają się w grach wymagających użycia więcej niż jednego palca, takich jak gry muzyczne czy aplikacje typu GarageBand. Zamiast oczekiwanej akcji, użytkownik aktywuje ten sam panel lub anuluje ostatni gest.

Deweloperzy proszą, aby nie instalować iOS 16. Dlaczego? ciekawostki iOS 16  Niektórzy deweloperzy zaczęli ostrzegać użytkowników, aby nie instalowali iOS 16. Dlaczego? Jak się okazuje w systemie jest nieprzyjemny błąd. garage

Podobny błąd pojawił się jeszcze za czasów iOS 13, gdy dodano nowe gesty. Apple jednak szybko to wtedy naprawiło, ale teraz najwyraźniej znów jest to zepsute.

Można to łatwo sprawdzić nawet w zwykłych aplikacjach. Na przykład uszczypnij 3 palce w Aparacie – pojawia się komunikat “Nic do skopiowania”, choć nie powinien. W iOS 16.1 beta 1 problem nadal występuje. Czekamy więc na poprawkę.

Jeśli chodzi o system iOS 16 to zapraszamy Was do jednego z naszych wcześniejszych wpisów w którym polecamy 16 funkcji, które koniecznie trzeba wypróbować zaraz po instalacji nowej “szesnastki” – 16 funkcji iOS 16, które musisz wypróbować zaraz po instalacji. Polecamy także wpis w którym znajdziecie najlepsze widgety na zablokowany ekran iPhone z najnowszym systemem iOS – najlepsze widgety na ekran blokady iPhone z iOS 16.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top