disney

Disney zatrudnia jednego z szefów Apple Arcade

Mark Bozon, jeden z czołowych dyrektorów ds. gier w firmie Apple, opuścił ją po 12 latach i dołączył do Disneya.

Jego nową rolą będzie pełnienie funkcji senior creative leadera w zakresie wielofunkcyjnych inicjatyw Next Generation Storytelling, co obejmuje również ambicje otwarcia się na “metawersję” Disneya.

Wiadomość o swoim odejściu Mark Bozon przekazał 20 maja, ale nie wydał żadnego oświadczenia poza podziękowaniami dla swojego byłego już zespołu Apple i dodaniem, że nowa praca jest “absolutnym marzeniem”.

Disney zatrudnia jednego z szefów Apple Arcade ciekawostki mark bozon, Disney+  Mark Bozon, jeden z czołowych dyrektorów ds. gier w firmie Apple, opuścił ją po 12 latach i dołączył do Disneya. bozon

Bozon był jednym z twórców Apple Arcade, a następnie został dyrektorem kreatywnym serwisu subskrypcyjnego poświęconego grom. W firmie Disney były członek zarządu Apple będzie pracował nad tworzeniem nowych pomysłów na opowiadanie historii i angażowanie widzów.

W swojej nowej roli Bozon będzie odpowiedzialny za tworzenie strategii Disneya i realizację planów firmy związanych z wejściem do metawersum. Ponadto, jako wiceprezes Next Generation Storytelling, będzie tworzył zróżnicowany zespół zajmujący się grami, filmem, telewizją, zabawkami i parkami Disneya, aby dostarczać konsumentom wzajemnie powiązanych doświadczeń.

Przed dołączeniem do Apple Bozon pracował w firmach Nintendo i IDC. Firma Apple nie ogłosiła jeszcze następcy Bozona.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry