Apple

Dlaczego Apple nie tworzy aplikacji międzyplatformowych

Apple jest znane nie tylko ze swojego sprzętu, ale również z oprogramowania. Ale większość aplikacji jest przeznaczona tylko dla użytkowników nagryzionego jabłka.

To rodzi pytanie, dlaczego firma nie tworzy aplikacji międzyplatformowych, albo dlaczego nie chce ich wydawać na konkurencyjne platformy? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Dlaczego Apple nie tworzy aplikacji międzyplatformowych ciekawostki Apple, aplikacje miedzy platformowe, Android  Apple jest znane nie tylko ze swojego sprzętu, ale również z oprogramowania. Ale większość aplikacji jest przeznaczona tylko dla użytkowników nagryzionego jabłka. macOSLion

Pierwszym powodem, dla którego Apple skupia się na tworzeniu aplikacji tylko dla swoich produktów, jest to, że firma jest w głównej mierze sprzedawcą sprzętu. To sprzęt jest głównym produktem firmy i to wokół niego koncentrują się działania. Dlatego też oprogramowanie jest zaprojektowane w taki sposób, by działało jak najlepiej z innymi produktami Apple, co przyczynia się do lepszej funkcjonalności całego ekosystemu.

Drugi powód, dla którego Apple skupia się na oprogramowaniu tylko dla swoich produktów, to łatwiejszy i tańszy rozwój. Firma może skupić się na tworzeniu aplikacji jedynie dla swoich produktów, co znacznie ułatwia rozwój. Dzięki temu Apple może lepiej trafiać w potrzeby użytkowników i reagować na nie w odpowiednim czasie. Rozszerzając aplikacje na inne platformy, Apple musiałby optymalizować oprogramowanie pod kątem wielu systemów, co znacznie zwolniłoby tempo i zwiększyło koszty produkcji.

Trzeci powód, dla którego Apple nie tworzy aplikacji międzyplatformowych, to zamknięta natura ekosystemu Apple. Firma od lat stosuje podejście zamkniętości swoich systemów operacyjnych, co jest związane z ekskluzywnością produktów firmy. Aplikacje mogą być postrzegane jako narzędzie do utrzymywania użytkowników Apple w zamknięciu w jabłkowym ekosystemie. Najlepszym przykładem są usługi komunikacyjne iMessage i FaceTime, które nie są dostępne dla użytkowników innych platform.

Ostatnim powodem, dla którego Apple skupia się na tworzeniu aplikacji tylko dla swoich produktów, to spójność ekosystemu. Jedną z największych zalet produktów Apple jest to, że potrafią się one tak dobrze ze sobą komunikować, a ważną rolę w tym odgrywa usługa iCloud, która zajmuje się automatyczną synchronizacją danych. Dzięki temu użytkownicy mogą pracować na różnych urządzeniach i mieć dostęp do swoich danych w każdej chwili.

Podsumowanie

Apple nie tworzy aplikacji międzyplatformowych głównie ze względu na to, że firma skupia się na produkcji sprzętu i tworzeniu oprogramowania, które działa jak najlepiej z innymi produktami Apple, co przyczynia się do lepszej funkcjonalności całego ekosystemu. Firma także chce ułatwić sobie pracę i oszczędzić czas, skupiając się na tworzeniu aplikacji tylko dla swoich produktów. Dodatkowo, Apple stosuje podejście zamkniętości swoich systemów operacyjnych, co jest związane z ekskluzywnością produktów firmy, a aplikacje są narzędziem do utrzymywania użytkowników Apple w zamknięciu w jabłkowym ekosystemie.

A jakie jest Wasze zdanie? Zgadzacie się z tym? Dajcie koniecznie znać.

Czytaj także:

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top