ios16.3.1

Dlatego Apple wypuściło iOS 16.3.1 i macOS 13.2.1

Wczoraj wieczorem Apple udostępniło aktualizacje iOS 16.3.1 i macOS 13.2.1 w których jest bardzo mało zauważalnych zmian. Dlaczego więc Apple wypuściło nowe systemy?

Dziennikarze MacRumors zauważyli między innymi jedną ważną zmianę, dla której warto jak najszybciej zainstalować iOS 16.3.1, iPadOS 16.3.1 i macOS 13.2.1. Jest to krytyczna luka w zabezpieczeniach, która została załatana.

Dla przypomnienia dodamy, że oficjalna i pełna lista zmian wygląda następująco:

Dlatego Apple wypuściło iOS 16.3.1 i macOS 13.2.1 ciekawostki iOS 16.3.1  Wczoraj wieczorem Apple udostępniło aktualizacje iOS 16.3.1 i macOS 13.2.1 w których jest bardzo mało zauważalnych zmian. Dlaczego więc Apple wypuściło nowe systemy? iOS16 1 1

To uaktualnienie zawiera ważne poprawki błędów oraz uaktualnienia zabezpieczeń dotyczące iPhone’a. Rozwiązuje między innymi następujące problemy:

  • Ustawienia iCloud mogły nie odpowiadać lub wyglądać niepoprawnie, jeśli aplikacje używały iCloud.
  • Polecenia Siri dotyczące usługi Znajdź mogły nie działać.
  • Zoptymalizowano funkcję wykrywania wypadków na modelach iPhone’a 14 i iPhone’a 14 Pro

Załatana luka znajdowała się w silniku WebKit. Pozwalała ona złośliwym witrynom uruchamiać dowolny kod z podwyższonymi uprawnieniami jądra. Luka była aktywnie wykorzystywana przeciwko użytkownikom iPhone’a i Maca, więc nie zwlekaj z aktualizacją swoich urządzeń do najnowszych wersji systemu – zarówno iOS jak i macOS.

Warto jednak pamiętać o tym, że system iOS 16.3.1 psuje aplikację Zdjęcia Google. Zatem jeśli korzystasz z tej apki musisz wiedzieć, że nie działa ona prawidłowo na najnowszej wersji systemu przeznaczonego dla smartfonów firmy Apple. Więcej na ten temat znajdziecie poniżej.

Czytaj także:

Możesz być zainteresowany
Źródło:
Oceń
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top