naprawa

Dobra robota Apple, ale jest problem. Specjaliści iFixit przedstawili ważny niuans w programie samodzielnej naprawy iPhone

Apple uruchomiło program samodzielnej naprawy iPhone’a. Może się to wydawać świetnym pomysłem, ale są pewne zastrzeżenia. Jakie?

Specjaliści iFixit pochwalili Apple za taką inicjatywę (choć firma została po prostu zmuszona do takiego kroku przez nowe przepisy), ale zauważyli, że w tej kwestii pozostaje jeden duży problem.

Faktem jest, że w smartfonach Apple prawie wszystkich głównych komponentów nie można po prostu wziąć i wymienić. Muszą być sparowane z urządzeniem na poziomie oprogramowania. W ramach programu samodzielnej naprawy działa to w następujący sposób: przy zakupie części kupujący musi podać numer seryjny urządzenia lub IMEI, a zamówione części muszą zostać sparowane z określonym urządzeniem po instalacji.

Dobra robota Apple, ale jest problem. Specjaliści iFixit przedstawili ważny niuans w programie samodzielnej naprawy iPhone ciekawostki program samodzielnej naprawy iphone, instrukcja naprawy iphone 13, Instrukcja naprawy iPhone 12  Apple uruchomiło program samodzielnej naprawy iPhone'a. Może się to wydawać świetnym pomysłem, ale są pewne zastrzeżenia. Jakie? naprawa 1

Aby rozpocząć proces parowania, znany jako Konfiguracja systemu, klienci muszą skontaktować się z zespołem pomocy technicznej sklepu samoobsługowego za pośrednictwem czatu lub telefonu. Według iFixit strategia ta ogranicza możliwość napraw dokonywanych przez osoby trzecie poprzez utratę funkcjonalności i taktykę zastraszania oraz może drastycznie ograniczyć opcje dla firm zajmujących się naprawą iPhone’ów.

Dziś możesz kupić oficjalny ekran Apple iPhone 12 i samodzielnie zainstalować go w swoim urządzeniu bez żadnych problemów. Do tej pory naprawy zrób to sam polegały na utrzymywaniu głośnika i czujnika Face ID w stanie nienaruszonym, a następnie bardzo ostrożnym przenoszeniu ich na nowy ekran i wreszcie ignorowaniu niektórych ostrzeżeń systemu operacyjnego Nowy program rozwiąże ten problem – pod warunkiem, że kupiłeś oficjalną część Apple.

Aby jednak sprawdzić tę część, musisz podać numer seryjny telefonu lub IMEI. A po zakończeniu instalacji części należy ją sparować z telefonem określonym w momencie zakupu za pomocą oprogramowania do konfiguracji sieci bezprzewodowej. Wymóg sparowania części zasadniczo określa datę wygaśnięcia iPhone’a. Gdy serwisant otrzyma działający telefon bez części, nie będzie w stanie w pełni naprawić produktu wymagającego wymiany wyświetlacza, nawet jeśli posiada oryginalny wyświetlacz Apple z innego telefonu.

Co o tym wszystkim myślicie?

Więcej na temat programu samodzielnej naprawy możecie przeczytać w jednym z naszych poprzednich wpisów – Apple rozpoczyna sprzedaż części do samodzielnej naprawy iPhone’a. Wraz ze startem programu, Apple udostępniło także oficjalne instrukcje, poradniki napraw dla iPhone serii 12 i 13. Możecie je pobrac klikając tutaj – poradnik napraw dla serii iPhone 12, poradnik napraw dla serii iPhone 13.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry