icloud drive

Dokumenty i dane iCloud są teraz zintegrowane z iCloud Drive

Zgodnie z zapowiedziami sprzed roku firma Apple połączyła swoją usługę Dokumenty i dane iCloud z usługą iCloud Drive.

Jak zauważono w zaktualizowanym kilka godzin temu dokumencie pomocy technicznej, użytkownicy, którzy wcześniej korzystali z funkcji Dokumenty i dane iCloud do synchronizacji plików między urządzeniami, będą musieli aktywować aplikację iCloud Drive, aby zobaczyć swoje pliki.

Dokumenty i dane iCloud są teraz zintegrowane z iCloud Drive ciekawostki iCloud drive, iCloud, Dokumenty i dane iCloud  Zgodnie z zapowiedziami sprzed roku firma Apple połączyła swoją usługę Dokumenty i dane iCloud z usługą iCloud Drive. iclouddrive
iCloud Drive

Usługa synchronizacji dokumentów iCloud Documents and Data (Dokumenty i dane w chmurze) została wycofana i zastąpiona przez iCloud Drive. Jeśli korzystałeś z usługi Dokumenty i dane iCloud, Twoje konto zostało przeniesione do usługi iCloud Drive.

Jeśli korzystasz z usługi Dokumenty i dane iCloud, musisz aktywować aplikację iCloud Drive, aby zobaczyć swoje pliki. Po przełączeniu na Dysk iCloud ilość miejsca używanego przez pliki zapisane w usłudze iCloud nie ulega zmianie.

W dokumencie wsparcia firmy Apple znajdują się instrukcje i minimalne wymagania systemowe dotyczące korzystania z usługi iCloud Drive na urządzeniach z systemem iOS, komputerach Mac oraz w witrynie internetowej iCloud.com.

Zdecydowana większość użytkowników iCloud ma już włączoną usługę iCloud Drive, więc nie odczują oni żadnych zmian. Z kolei użytkownicy, którzy mieli konto iCloud przed wprowadzeniem usługi iCloud Drive w 2014 roku i nigdy jej nie włączyli, będą musieli ją teraz aktywować, aby odzyskać dostęp do swoich plików.

Stara usługa Dokumenty i dane iCloud synchronizowała dane w chmurze i przechowywała je w folderach związanych z aplikacjami, umożliwiając dostęp do danych tylko z tych aplikacji. Z kolei iCloud Drive to bardziej wszechstronna usługa synchronizacji, która umożliwia dostęp do wszystkich tych plików z jednej lokalizacji: aplikacji Pliki w systemach iOS i iPadOS, sekcji iCloud Drive w Finderze w systemie macOS oraz sekcji iCloud Drive w witrynie iCloud.com.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
apple

Apple ma nowego wiceprezesa!

Apple ogłosiło, że Cynthia Bowman obejmie stanowisko wiceprezesa ds. różnorodności i integracji, zastępując Barbarę Whye, która pełniła tę funkcję od 2021 roku.

Więcej »
Polecamy
Scroll to Top