Krzysiek Borek31.07.2018
Dual SIM dostrzeżony w kodzie źródłowym iOS 12 beta 5

Niedawno pojawiły się pierwsze plotki o iPhone’ach z Dual SIM i według nich pierwszym iPhone’em z możliwością używania dwóch kart SIM będzie model X Plus przeznaczony na wybrane regiony.

Okazuje się, że udostępniony przez Apple iOS 12 beta 5 ma wzmianki w kodzie źródłowym o wsparciu dla dual SIM. Początkowo przynajmniej w kwestii programowej, bo na razie nie mamy 100% pewności, że iPhone z czytnikiem dla dwóch kart rzeczywiście się pojawi.

Część systemu operacyjnego odpowiedzialna za diagnostykę zawiera wzmianki dla “second SIM status” i “second SIM tray status”. Poza tym widoczna jest również linijka z “dual sim device”. Każda z wymienionych linijek może mówić o przygotowaniu oprogramowania i w przyszłości sprzętu na współpracę z dwoma kartami SIM.

Sam przez rok używałem Xiaomi Mi 5s z dual SIM i bardzo mi się to podobało, ponieważ jedną kartę miałem do rozmów, a drugą do internetu. To jedynie jedno z zastosowań, które w chwili obecnej nie występuje w iPhone’ach. Wierzę jednak, że w niedalekiej przyszłości się to zmieni.

Używanie dwóch kart SIM było bardzo popularne w Nigerii, Brazylii i Egipcie, ale nie można tego powiedzieć o krajach takich, jak Stany Zjednoczone, Kanada i Australia.

Źródło: 9to5mac.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek