Krzysiek Borek04.08.2018
Dual SIM zarezerwowany dla iPhone’a 9 w Chinach

Od dłuższego czasu w sieci krążą plotki o dodaniu wsparcia dla Dual SIM (w trybie gotowości) w wybranych modelach tegorocznych iPhone’ów.

Okazuje się, że funkcja można być przeznaczona wyłącznie na rynek Azjatycki, a w szczególności dla Chin.

Economic Daily News dotarło do jednego z pracowników Foxconn, który potwierdził, że Dual SIM pojawi się w najtańszym wariancie iPhone’a w Chinach. Produkcja już się zaczęła i w tym roku pojawią się aż cztery oznaczenia (801, 802, 803 i 804), co może oznaczać, że ostatni z nich to rzeczywiście model z Dual SIM (w trybie gotowości). 801 i 802 mają odpowiadać modelom z wyświetlaczami OLED, a 803 i 804 są zarezerwowane dla iPhone’a 9.

Wprowadzenie modelu z Dual SIM w Chinach wydaje się logicznym posunięciem, ponieważ w tym kraju użytkownicy smartfonów często korzystają z dwóch kart SIM. Poza tym większość urządzeń mobilnych na tym rynku ma możliwość używania dwóch kart. Amerykanie prawdopodobnie wprowadzają to u siebie, żeby odwrócić uwagę konsumentów od urządzeń z Androidem, a najtańszy z tegorocznych iPhone’ów może się do tego przyczynić.

Równie dobrze Tim Cook i spółka może postawić na eSIM i tradycyjny port kart SIM, co pozwoli na używanie dwóch kart nie tylko w Chinach. eSIM nie jest dostępne w Chinach, więc tam trzeba wyposażyć urządzenie w czytnik na więcej kart w porównaniu do korzystania z wirtualnej karty i tradycyjnej.

W tej chwili ciężko ocenić, w którą stronę pójdzie Apple. Na szczęście wszystkiego dowiemy się podczas premiery nowych modeli we wrześniu.

Źródło: macrumors.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek