ios16 1

Ekran blokady iOS 16 „zabija” nie tylko LivePhoto, ale i inne funkcje. Jakie?

Brak możliwości ustawienia LivePhoto jako ruchomej tapety na nowym zablokowanym ekranie nie jest jedyną funkcją, która została “zabita” w iOS 16.

Niwy ekran blokady w iOS 16 spowodował usunięcie niektórych rozwiązań dostępnych w poprzednich systemach. Lista “zabitych” funkcji wygląda następująco:

Tryb ciemny

Ekran blokady iOS 16 „zabija” nie tylko LivePhoto, ale i inne funkcje. Jakie? ciekawostki iOS 16, ekran blokady  Brak możliwości ustawienia LivePhoto jako ruchomej tapety na nowym zablokowanym ekranie nie jest jedyną funkcją, która została "zabita" w iOS 16. iPadPro tapety

Tła w iOS 16 nie są po prostu statycznymi obrazami. Są one dynamiczne i niekiedy animowane. Możesz zobaczyć je w akcji, gdy przełączasz się z ekranu głównego na ekran blokady z tłem takim jak Astronomia; perspektywa Ziemi kołysze się w naszą stronę, gdy przeciągniesz palcem w górę.

Również z tego powodu tryb Dark Mode został całkowicie zapomniany. Przełączenie na tryb ciemny w iOS 16 nie ma wpływu na wyświetlanie tapet na ekranie blokady czy ekranie głównym.

W systemie iOS 15 i wcześniejszych większość tapet Apple miała zarówno wersję ciemną jak i jasną,  które zmieniały się automatycznie, aby dopasować się do aktywnego motywu systemowego. Jeśli jako tapety używaliśmy własnych zdjęć, to w trybie ciemnym pojawiła się specjalna opcja, która zmniejszała jasność obrazów. Ta opcja nie istnieje w iOS 16. Tapety ignorują ustawienia wyglądu systemu i pozostają identyczne przez cały dzień.

Z tego powodu po raz pierwszy od wprowadzenia trybu ciemnego tapeta nie ma wyglądu trybu ciemnego. Trzeba jednak powiedzieć, że niektóre tapety, jak na przykład tapeta Pogoda, zmieniają się w zależności od pory dnia, a więc wieczorem stają się ciemniejsze.

Jest jednak nadzieja, że z czasem Apple ponownie włączy do swoich tapet wersje z trybem ciemnym i przywróci opcję dla zdjęć ustawionych przez

Zdjęcia na żywo

Ekran blokady iOS 16 „zabija” nie tylko LivePhoto, ale i inne funkcje. Jakie? ciekawostki iOS 16, ekran blokady  Brak możliwości ustawienia LivePhoto jako ruchomej tapety na nowym zablokowanym ekranie nie jest jedyną funkcją, która została "zabita" w iOS 16. LivePhotos

Live Photos były jedną z głównych funkcji generacji iPhone’a 6s. Jest to funkcja, która dodaje krótki film przed i po zdjęciu wykonanym iPhone’em.

Do iOS 15 możliwe było ustawienie Live Photo jako tła i długie naciśnięcie, aby odtworzyć powiązane z nim wideo. Niestety, jest to kolejna ofiara aktualizacji iOS 16. Nie ma już możliwości ustawienia Live Photos jako tapety i uruchomienia animacji. Zostanie wyświetlony tylko obraz statyczny. Długie naciśnięcie na ekranie blokady zostało zastąpione otwieraniem Galerii tapet.

Tapety Apple

Wiele tapet Apple przestało być obecnych po aktualizacji do iOS 16. Firma usunęła kilka z nich i jedynym sposobem na ich odzyskanie jest pójście i pobranie ich online.

Jedyną rekompensatą jest to, że Apple przywróciło tapetę z rybą, która pochodzi z oryginalnego iPhone’a. Dodatkowo w ofercie iPhone’a 14 będzie dostępnych kilka tapet charakterystycznych dla danego urządzenia.

Działania na żywo

Ekran blokady iOS 16 „zabija” nie tylko LivePhoto, ale i inne funkcje. Jakie? ciekawostki iOS 16, ekran blokady  Brak możliwości ustawienia LivePhoto jako ruchomej tapety na nowym zablokowanym ekranie nie jest jedyną funkcją, która została "zabita" w iOS 16. ios16beta 4 live

Działania na żywo pojawią się, gdy tylko aplikacje innych firm zintegrują tę funkcję, która pozwala użytkownikom zobaczyć powiadomienia w czasie rzeczywistym na ekranie blokady.

W pierwszej becie systemu iOS 16.1, Apple testuje integrację Aktywności na żywo z grami za pośrednictwem aplikacji TV.

W aplikacji TV (tylko w USA i kilku innych krajach na razie), stukając przycisk Follow na meczu, aktywność na żywo dla meczu pojawia się na ekranie blokady, w komplecie z aktualizowaną w czasie rzeczywistym tablicą wyników i raportem z najważniejszych momentów, takich jak baseballista striking out.

Aktywności na żywo pojawiają się u dołu ekranu blokady w iPhone 13 i wcześniejszych modelach, a także w iPhone 14 i iPhone 14 Plus. W iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max aktywność na żywo pojawi się również u góry ekranu blokady w Dynamicznej Wyspie.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top