ios16beta4

Ekran blokady w iOS 16 beta 4 jest jeszcze fajniejszy

Apple wypuściło wczoraj, czwartą wersję beta systemów iOS 16 i iPadOS 16. O zmianach pisaliśmy tutaj, ale jedna z nich zasługuje na szczególną uwagę.

W iOS 16 beta 4 Apple uruchomiło nowy ActivityKit umożliwiający deweloperom tworzenie interaktywnych widżetów, które wyświetlają różne „działania na żywo” na ekranie blokady.

„Dzięki strukturze ActivityKit możesz uruchomić Aktywność na żywo, aby udostępniać aktualizacje w czasie rzeczywistym ze swojej aplikacji na ekranie blokady. Na przykład aplikacja sportowa może umożliwiać użytkownikowi rozpoczęcie aktywności na żywo dla gry sportowej na żywo. Transmisja na żywo jest wyświetlana na ekranie blokady przez całą grę i oferuje szybki przegląd najnowszych aktualizacji gry”. — Apple

MacRumors demonstruje ActivityKit za pomocą przykładowej aplikacji Uber.

Ekran blokady w iOS 16 beta 4 jest jeszcze fajniejszy ciekawostki widgety na zywo, iOS 16 beta 4, iOS 16, ekran blokady w ios 16  Apple wypuściło wczoraj, czwartą wersję beta systemów iOS 16 i iPadOS 16. O zmianach pisaliśmy tutaj, ale jedna z nich zasługuje na szczególną uwagę. ios16beta 4 live

Wygląda to tak: po wezwaniu taksówki w aplikacji użytkownik może bezpośrednio na ekranie blokady monitorować zbliżanie się samochodu i wyjść z domu na czas. Potencjał tego pakietu jest bardzo szeroki – do aktywnego widżetu można dodać sporo akcji i procesów.

Warto zauważyć, że Live Actions nie działają tak samo jak zwykłe widżety – wykorzystują inny mechanizm w systemie. Niestety strona promocyjna systemu iOS 16 firmy Apple informuje, że funkcja Live Action nie będzie dostępna w pierwszym wydaniu systemu iOS 16, ale pojawi się później.

Niestety nie będzie to jedyna nowość, która nie zostanie udostępniona w pierwszym wydaniu systemu. Funkcji jest znacznie więcej. Możecie przeczytać o tym tutaj – te funkcje iOS 16 nie będą dostępne w dniu premiery systemu.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top