Krzysiek Borek21.05.2017
Elias Limneos odblokował NFC w iPhone’ach 

Domyślnie NFC w iPhone’ach jest zablokowane, ale od samego początku liczyłem, że kiedyś uda się je odblokować. Czekaliśmy na to parę lat i wygląda na to, że operacja została zakończona pomyślnie.

Do tej pory Elias był znany głównie z pisania rozszerzeń/aplikacji dla iOS, które może pobrać za pomocą Cydii. Teraz może zyskać większą rzeszę fanów, ponieważ sprawił, że zablokowane do tej pory NFC komunikuje się z innymi urządzeniami korzystającymi z tej metody łączności.

Większość programistów nie była zainteresowana odblokowaniem NFC i nie był to ich priorytet. To teoretycznie pozwoliło Eliasowi skupić się na nowym projekcie, który miał na celu odblokować NFC. Obecnie stosuje się je wyłącznie do uiszczania opłat za pomocą Apple Pay i to tak naprawdę​ wszystko.

Pierwszy test był dość prosty, autor sprawdził działanie NFC z dedykowanymi tagami. Okazało się, że po chwili iOS wysłał powiadomienie o połączeniu z tagiem. Chłopak wszystko nagrał, w końcu mało kto uwierzyłby mu na słowo.

Do przedsięwzięcia wykorzystał iPhone’a 6s z Jailbreak i wspomniane wcześniej tagi. Na razie sprzęt nie pozwala na więcej, ale mam wrażenie, że zastosowanie NFC będzie można poszerzyć za pomocą dedykowanych wtyczek/aplikacji dostępnych wyłącznie dla użytkowników urządzeń mobilnych Apple z Jailbreak.

Większości z was może się to wydać śmieszne, ale osobiście uważam, że to świetna wiadomość. Jednak obecnie odblokowane NFC nie pozwala na zbyt wiele i mam nadzieję, że sytuacja się poprawi wraz z upływającym czasem.

Poza tym wygląda na to, że Limneos nie podzieli się swoją pracą z innymi i nad wszystkim będzie pracował samemu.

Źródło: redmondpie.com/
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek