tesla

Elon Musk chce wprowadzić AirPlay do Tesli

Elon Musk powiedział, że Tesla rozważa przyjęcie protokołu AirPlay firmy Apple, aby poprawić jakość dźwięku w stosunku do obecnego Bluetooth.

W ostatnich latach firma Tesla poświęciła wiele uwagi systemowi audio w swoich pojazdach. Na przykład ten znajdujący się w Modelu 3 został dobrze przyjęty przez audiofilów, a ten w nowym Modelu S zebrał pozytywne recenzje, do tego stopnia, że porównywano go do drogich urządzeń Bang & Olufsen, które często można znaleźć w samochodach klasy premium.

Elon Musk chce wprowadzić AirPlay do Tesli ciekawostki Tesla, airplay w tesli, airplay  Elon Musk powiedział, że Tesla rozważa przyjęcie protokołu AirPlay firmy Apple, aby poprawić jakość dźwięku w stosunku do obecnego Bluetooth. tesla

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, powiedział jednak, że system audio Tesli musi zostać jeszcze ulepszony, ponieważ jakość głośników samochodowych jest ograniczona przez protokół Bluetooth podczas odtwarzania muzyki z telefonu kierowcy.

Aby zaradzić temu problemowi, Musk powiedział, że firma rozważa zintegrowanie AirPlay z samochodami. AirPlay to zastrzeżony protokół komunikacji bezprzewodowej opracowany przez firmę Apple, który umożliwia przesyłanie strumieniowe między urządzeniami. Protokół ten wykorzystuje Wi-Fi zamiast Bluetooth, a ponieważ pojazdy Tesli są wyposażone w Wi-Fi, wszystko jest już przygotowane do jego wdrożenia.

Jednak użytkownicy Tesli od dawna prosili o integrację z CarPlay, która – przynajmniej na razie – nie jest brana pod uwagę przez Muska.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry