appstore 1

Elon Musk krytykuje prowizje w App Store

Prezes firmy Tesla, Elon Musk, powrócił na Twittera, aby ponownie skrytykować opłaty pobierane przez Apple w App Store, nazywając je “zdecydowanie nie w porządku” i porównując je do “30% podatku od Internetu”.

Musk stwierdził, że prowizje są “dosłownie 10 razy wyższe niż powinny być”.

Jak powszechnie wiadomo, firma Apple pobiera 30% prowizji od twórców aplikacji, którzy w ciągu roku zarobią za pośrednictwem App Store więcej niż 1 milion USD. Dla mniej zarabiających programistów Apple obniżyło prowizje do 15% w ramach programu Small Business Developer Program.

Elon Musk nie po raz pierwszy krytykuje App Store firmy Apple. Na przykład w lipcu ubiegłego roku twierdził, że Apple stworzył “murowany ogród”, aby zablokować konkurencję, i powiedział, że Tesla nigdy by czegoś takiego nie zrobiła.

Co więcej, Tesla i Apple mają długą historię i ścierały się w sprawie “kradzieży pracowników”, ponieważ Apple chce wejść na rynek pojazdów elektrycznych. W 2015 r. Musk określił firmę Apple mianem “cmentarzyska Tesli” i dodał: “Jeśli nie dasz sobie rady w Tesli, idź pracować do Apple”.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top