musk

Elon Musk kupił Twittera za 44 miliardy dolarów

Elon Musk kupił Twittera. Jak czytamy, Twitter zgodził się na ofertę prezesa Tesli dotyczącą zakupu firmy za 44 miliardy dolarów! Robi wrażenie!

Dwa tygodnie temu Elon Musk zaproponował, że kupi Twittera za 54,20 USD za akcję . Twitter po tygodniach negocjacji wreszcie, ogłosił dziś, że przyjął ofertę Muska i sprzedaje firmę  za 44 miliardy dolarów.

Elon Musk kupił Twittera za 44 miliardy dolarów ciekawostki za ile elon musk kupil twittera, twitter sprzedany za 44 miliardy dolarow, Twitter, kto jest wlascicielem twittera, elon musk nowym wlascicielem twittera, Elon Musk kupił Twittera, Elon Musk  Elon Musk kupił Twittera. Jak czytamy, Twitter zgodził się na ofertę prezesa Tesli dotyczącą zakupu firmy za 44 miliardy dolarów! Robi wrażenie! musk 2 1
Elon Musk kupił Twittera.

Przed złożeniem oferty całkowitego zakupu platformy Musk nabył 9,2% firmy.. Musk był właścicielem 73.486.938 akcji Twittera, co stanowi 9,2% pasywnego udziału w spółce. jego udziały były warte około  2,89 miliarda dolarów.

Po zakupie akcji Musk miał dołączyć do zarządu firmy, aby spróbować wprowadzić zmiany, które, jak powiedział, będą promować „wolność słowa”, ale niespodziewanie kilka dni później Parag Agrawal ogłosił, że Musk jednak nie dołączy do zarządu.

Aby kupić Twittera Musk zaciągnął pożyczki w wysokości 25 miliardów dolarów. Pozostałe 19 miliardów dolarów dołożył z własnych oszczędności. Gdy przejęcie Twittera przez Elona Muska dobiegnie końca, Twitter stanie się spółką prywatną.

Źródło:
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry