iPhone

Elon Musk obciąży właścicieli iPhone prowizją od Apple

Serwis Twitter planuje podnieść koszt abonamentu Twitter Blue do 11 dolarów miesięcznie, ale tylko dla posiadaczy iPhone’ów. Dlaczego?

Dzięki tak wysokiej cenie firma będzie mogła zrównoważyć 30% prowizję, którą Apple pobiera od zakupów w aplikacji. Co ciekawe, jeśli subskrybujemy Twitter Blue przez przeglądarkę, będzie to kosztować 7 dolarów miesięcznie. Taka różnica w cenie zapewne zachęci większość użytkowników do subskrypcji webowej wersji serwisu, co pozwoli Twitterowi uniknąć płacenia za zakupy w aplikacji.

Warto zauważyć, że podobną politykę cenową dla użytkowników iPhone’ów stosowało wcześniej Spotify i inne aplikacje.

Elon Musk obciąży właścicieli iPhone prowizją od Apple ciekawostki Twitter Blue, Twitter, Elon Musk, cena twitter blue  Serwis Twitter planuje podnieść koszt abonamentu Twitter Blue do 11 dolarów miesięcznie, ale tylko dla posiadaczy iPhone'ów. Dlaczego? Twitter 1

Zmiana cen dla Twitter Blue w App Store nastąpiła po tym, jak Ilon Musk skrytykował Apple w zeszłym tygodniu. Twierdził też, że producent iPhone’a “groził usunięciem Twittera ze sklepu z aplikacjami”, ale później spotkał się z Timem Cookiem i wycofał swoje słowa. Ponowne uruchomienie subskrypcji Twitter Blue ma odbyć się jeszcze dziś czyli w piątek, 9 grudnia.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top