musk 1

Elon Musk omawiał z Apple możliwość połączenia się ze Starlink

Podczas środowej prezentacji, Apple przedstawiło światu najnowsze smartfony iPhone serii 14 z łącznością satelitarną od Globalstar.

W tym kontekście Elon Musk powiedział, że jego firma przeprowadziła „kilka obiecujących rozmów z Apple na temat łączności Starlink”. Jak na razie Apple nie skomentowało tego oświadczenia.

Elon Musk omawiał z Apple możliwość połączenia się ze Starlink ciekawostki Starlink, Elon Musk, Apple  Podczas środowej prezentacji, Apple przedstawiło światu najnowsze smartfony iPhone serii 14 z łącznością satelitarną od Globalstar. satelita

Przypomnijmy, że SpaceX w sierpniu zapowiedziało nową usługę satelitarno-komórkową, dzięki której do sieci na niskiej orbicie okołoziemskiej dołączą satelity Starlink drugiej generacji. Celem jest pełne pokrycie większości obszarów Stanów Zjednoczonych. T-Mobile i SpaceX obiecują, że usługa będzie obsługiwana na wszystkich smartfonach i zostanie uruchomiona w 2023 roku.

Funkcja komunikacji satelitarnej firmy Apple została zaprojektowana na wypadek sytuacji awaryjnych. Więcej na ten temat pisaliśmy w jednym z poprzednich wpisów – Jak działa “wykrywanie wypadku” i “alarmowe sos przez satelitę” w iPhone 14.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top