twitter

Elon Musk postawił drugie ultimatum pracownikom Twittera

Pierwsze ultimatum Muska, czyli nowego właściciela Twittera skierowane do swoich pracowników zostało wystosowane miesiąc temu, czas na drugie.

Elon Musk to amerykański przedsiębiorca i inżynier. Jest on założycielem SpaceX i Tesla, Inc., a także współzałożycielem PayPal. Musk jest znany ze swojej wizjonerskiej wizji technologii i dążenia do zastosowania jej w celu poprawy naszego świata. Jego celem jest zbudowanie międzyplanetarnej kolonii na Marsie i zapewnienie bezpiecznej przyszłości ludzkości.

Elon Musk postawił drugie ultimatum pracownikom Twittera ciekawostki Twitter, Elon Musk  Pierwsze ultimatum Muska, czyli nowego właściciela Twittera skierowane do swoich pracowników zostało wystosowane miesiąc temu, czas na drugie. Twitter

Najnowsze ultimatum skierowane do pracowników Twittera można w skrócie opisać w następujący sposób: „jeśli ujawnisz poufne informacje o firmie, pozwę cię”. Miliarder wysłał list z taką wiadomością do pracowników sieci społecznościowej.

List brzmiał następująco:

„ Jak wynika z licznych szczegółowych wycieków poufnych informacji z Twittera, kilka osób w naszej firmie nadal działa wbrew interesom firmy i łamie swoją umowę o zachowaniu poufności.

Zostanie to powiedziane tylko raz: jeśli rażąco i umyślnie naruszysz umowę o zachowaniu poufności, którą podpisałeś, gdy dołączyłeś do [kolektywu], przyjmujesz odpowiedzialność w najszerszym zakresie prawa, a Twitter natychmiast zażąda odszkodowania” .

Musk mówi dalej, że okazjonalne gafy są zrozumiałe, „ ale złamanie słowa poprzez wysłanie szczegółowych informacji do mediów ” z zamiarem wyrządzenia szkody na Twitterze „ uzyska odpowiedź, na jaką zasługuje ”. Pracownicy byli zobowiązani odpowiedzieć na tę wiadomość e-mail do godziny 17:00 w dniu jej otrzymania.

Po ujawnieniu treści drugiego ultimatum (jak na ironię, Zoë Schiffer, redaktorka serwisu informacyjnego Platformer, napisała o tym na Twitterze), w sieci społecznościowej wybuchły gorące dyskusje. Musk obiecał uczynić Twittera bardziej przejrzystym i określił siebie jako „absolutnego zwolennika wolności słowa”. Co jest naprawdę jakoś niezbyt zgodne z drugim ultimatum.

A co Ty o tym sądzisz? O tej całej sytuacji i o samym nowym właścicielu Twittera? Koniecznie daj znać w komentarzach. Przy okazji gorąco zapraszamy do śledzenia naszego konta na Twitterze. Link do profilu OneTech znajdziecie tutaj. Gorąco zapraszamy!

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top