elon 3

Elon Musk zawiesił umowę kupna Twittera

Elon Musk powiedział, że umowa kupna Twittera jest „tymczasowo wstrzymana”. Dlaczego? Co jest powodem tej decyzji?

Musk i jego zespół przeprowadzają kontrole na Twitterze. Sieć społecznościowa jest obecnie analizowana przez zespół ds. przejęć w celu oceny wagi fałszywych kont na platformie.

Twitter już wcześniej twierdził, że liczba fałszywych użytkowników, którzy codziennie korzystali z platformy w I kwartale 2022 r., była mniejsza niż 5%. Z badań zespołu Muska wynika jednak, że odsetek ten może być wyższy niż podaje sam Twitter. Wyjaśnienie tej kwestii pozwoliłoby dokładniej określić rzeczywistą wartość platformy, co być może pozwoliłoby firmie Musk zaoszczędzić pieniądze na jej zakupie. Po tej informacji akcje Twittera straciły na giełdzie kilka punktów procentowych. Spadek ten może jednak nie być związany wyłącznie z tą aferą, biorąc pod uwagę ogólny spadek na giełdzie w ostatnim czasie, który dotknął również inne akcje z sektora technologicznego.

Strategia Muska sprawdzi się także w przypadku wojny z botami i fałszywymi kontami: wcześniejsze wyjaśnienie liczby takich kont z pewnością ułatwiłoby rozwiązanie problemu.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
final cut pro

Apple obiecuje poprawić Final Cut Pro

W kwietniu grupa profesjonalistów pracujących z programem Final Cut podpisała list otwarty, w którym zwróciła się do firmy Apple z prośbą o podjęcie dalszych działań w celu poprawy wykorzystania programu Final Cut w branży telewizyjnej i filmowej.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry