Epistar potwierdza prace nad sprzętem z ekranami mini-LED ciekawostki Epistar, Apple  Epistar potwierdził niedawno, że jego klienci pracują nad urządzeniami wyposażonymi w wyświetlacze mini - LED. Pokłosiem tej sytuacji będzie wzmożone zamawianie takich ekranów dla nadchodzących produktów. ipadPro 2

Epistar potwierdza prace nad sprzętem z ekranami mini-LED

Epistar potwierdził niedawno, że jego klienci pracują nad urządzeniami wyposażonymi w wyświetlacze mini – LED. Pokłosiem tej sytuacji będzie wzmożone zamawianie takich ekranów dla nadchodzących produktów.

Chin Yung-Fan, prezes Epistar nie mógł jednak podać nazw producentów, którzy są zainteresowani nową technologią. Nie zmienia to jednak faktu, że wśród nich może być Apple.

Epistar potwierdza prace nad sprzętem z ekranami mini-LED ciekawostki Epistar, Apple  Epistar potwierdził niedawno, że jego klienci pracują nad urządzeniami wyposażonymi w wyświetlacze mini - LED. Pokłosiem tej sytuacji będzie wzmożone zamawianie takich ekranów dla nadchodzących produktów. iPadPro 10 650x350

W zeszłym tygodniu Ming Chi Kuo podał interesujące wiadomości o przyszłych zamiarach Amerykańskiego giganta. Według niego pierwszym urządzeniem z mini – LED będzie iPad Pro, który miałby pojawić się między czwartym kwartałem 2020 roku, a pierwszym 2021. Zaraz po nim podobny wyświetlacz miałby otrzymać MacBook Pro.

Epistar będzie wtedy jednym z najważniejszych dostawców Apple, szczególnie biorąc pod uwagę iPada Pro i MacBooka z tym samym przydomkiem. Warto dodać, że wspomniany dostawca jest największym producentem wyświetlaczy LCD w Tajwanie.

Jesteśmy jeszcze daleko od premier obydwu produktów, ale podobno zmienią się ich przekątne ekranu. iPad może mieć 10 lub 12 – calowy ekran, a MacBook tym razem 15 lub 17 – calowy.

Mini – LED sprawi, że cała konstrukcja obydwu urządzeń będzie cieńsza. Ponadto pojawi się również parę charakterystyk związanych z OLEDami, co sprawi, że kolory będą żywsze, kontrast lepszy i pojawi się wsparcie dla HDR.

Na razie Apple bacznie trzyma się wyświetlaczy LCD w iPadach i MacBookach. Nadejście nowej technologii sprawi, że ceny obu poszybują do góry, ale z czasem będą niższe.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
ios15.1beta1 1

Co nowego w iOS 15.1 beta 1

Kilka godzin temu firma Apple udostępniła deweloperom iOS 15 beta 1, iPadOS 15 beta 1, więc czas najwyższy na przegląd nowości i zmian jakie pojawiły się w najnowszych systemach.

Więcej »
Polecamy
Przewiń do góry