OneTech01.08.2019
eRecepta i Polak za Granicą – nowość w aplikacji mObywatel

mObywatel to bezpłatna aplikacja, dzięki której możliwy jest szybki dostęp do mDokumentów. Od teraz także na iPhone!

Co to jest mObywatel? W skrócie. mObywatel to bezpłatna aplikacja rządowa na smartfon. Za pomocą tej aplikacji potwierdzicie międzyinnymi swoją tożsamość w kontaktach z innymi obywatelami:

  • wyświetlicie swoje dane na ekranie telefonu,
  • przekażecie drugiej osobie swoje dane na telefon pod warunkiem, że oboje jesteście użytkownikami aplikacji mObywatel.

To nie wszystko.

Od teraz użytkownicy jak narazie Androida mogą korzystać z dwóch dodatkowych opcji: eRecepta i Polak za Granicą. Użytkownicy iOS muszą jeszcze trochę poczekać aż nowe funkcje pojawią się w ich iPhone. Co to dokładnie jest ta eRecepta i Polak za Granicą?

Jak czytamy w opisie aplikacji:

eRecepta (Internetowe Konto Pacjenta)

Dzięki niej możesz pobrać, przeglądać, a przede wszystkim wykupić niezrealizowane recepty wystawione przez lekarza. Aplikacja daje również dostęp do niezrealizowanych recept Twoich dzieci oraz innych osób, od których otrzymasz pełnomocnictwo. Usługa jest częścią Internetowego Konta Pacjenta (IKP). Po wybraniu recepty na ekranie wyświetlą się szczegółowe dane, w tym jej status i informacje o lekach. Receptę zrealizujesz, podając numer PESEL lub okazując aptekarzowi kod QR. Usługa wymaga dostępu do Internetu. Jeśli chcesz mieć dostęp do eRecepty offline — pobierz ją na urządzenie.

Polak za Granicą

To źródło najważniejszych informacji potrzebnych przy wyprawie za granicę. Znajdziesz tu podstawowe informacje dotyczące obyczajów, kultury i dogodnych sposobów podróżowania. Dowiesz się, jak skontaktować się z ambasadą i konsulem.

Gdy tylko nowe funkcje pojawią się w aplikacji na iOS od razu damy Wam znać. Sama aplikacja mObywatel na iOS dostępna jest za darmo. Możecie pobrać ją z App Store klikając na poniższy link.

[app 1339613469]

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl