OneTech02.07.2018
eSTUFF USB-C Docking HUB – czy jest wart swojej ceny?

Kilka tygodni temu dzięki uprzejmości thinkstore.pl otrzymaliśmy do testów eSTUFF USB-C Docking HUB, czyli niewielkie urządzenie, które powinien mieć każdy właściciel Macbooka z USB-C. Dlaczego?

Nowe MacBooki nie rozpieszczają nas, jeśli chodzi o porty USB. Mamy bowiem, np. w MacBooku Pro, dwa porty USB-C i minijack. Pojawia się zatem problem nawet w sytuacji, kiedy chcemy skorzystać z typowego pendrive’a.

Ba, nawet iPhone’a X nie możemy podłączyć bez adaptera lub dodatkowego kabla USB-C – Lightning. Podejrzewam, że w najbliższej przyszłości Apple przejdzie na USB-C we wszystkich urządzeniach, ale póki co musimy sobie jakoś radzić. Opcji jest kilka – adaptery, kable z przejściówkami, dedykowane kable USB-C oraz huby.

Dziś skupimy się na ostatniej pozycji, mianowicie na HUB-ie od eSTUFF, który w moim przypadku okazał się tzw. „must-have”.

eSTUFF USB-C Docking HUB to 11 dodatkowych portów:

  • 1 x HDMI (UHD 4K @30Hz)
  • 1 x Mini DisplayPort (UHD 4K @30Hz)
  • 1 x VGA (HD 1920×1200 @60Hz)
  • 2 x USB 3.0 (5 Gbps 5V/1A)
  • 1 x USB 3.0 (5 Gbps 5V/1A BC1.2)
  • 1 x USB-C Power Delivery
  • 1 x port stereo audio (3,5 mm)
  • 1 x Gigabit Ethernet
  • 2 x czytnik kart (MicroSD, SDHC/SDXC

Najpierw kilka słów o wyglądzie i wykonaniu. Na szczęście eSTUFF poszło w minimalizm i ich stacja dokująca jest prosta, nie ma niepotrzebnych lampek, klipsów, napisów itd.

Dostajemy coś, co z góry wygląda tak na dobrą sprawę jak pokrywa MacBooka bez logo Apple. Naprawdę duży plus za to.

Kolor Space Gray idealnie odwzorowany, na pewno świetnie współgra z komputerem w tej wersji kolorystycznej, ale obok mojego srebrnego MacBooka Pro też wygląda dobrze.

HUB podłączamy do Maca za pomocą 30 centymetrowego białego przewodu USB-C i możemy zacząć korzystanie z urządzeń zewnętrznych. Jego wymiary to 7,5 x 13,5 x 1,7 cm.

Piękne w tym urządzeniu jest to, że po prostu działa. Pracowałem przez ostatnie dwa tygodnie z trzema dyskami zewnętrznymi (2 x USB 3.0, 1 x USB 2.0), kartą MicroSD i do tego miałem podłączony ekran 4K poprzez HDMI.

Wszystko bez najmniejszych problemów. Jakość obrazu bardzo dobra, szybkość przesyłania danych z dysku na Maca i pomiędzy dyskami bez zarzutu. Bez przeszkód zrobiłem też synchronizację iPhone’a X.

Jedynym minusem jest cena. Urządzenie jest stosunkowo drogie, ale daje ogromny komfort. Nie wyobrażam sobie w tej chwili, jak miałbym pracować z dyskiem zewnętrznym i monitorem nie mając tej stacji.

Urządzenie możecie zakupić w sklepie thinkstore.pltutaj. Zdecydowanie polecam!

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl