OneTech02.08.2019
Europejscy użytkownicy Androida wybiorą domyślną wyszukiwarkę podczas pierwszej konfiguracji telefonu

Google postępowało zgodnie z orzeczeniem Komisji Antymonopolowej Unii Europejskiej: od przyszłego roku na wszystkich urządzeniach z Androidem wysyłanych do Europy pojawi się nowy ekran wyboru wyszukiwarki.

Po długim ubiegłorocznym dochodzeniu UE nałożyła na Google 5 miliardów dolarów za naruszenie przepisów antymonopolowych. W rzeczywistości Google wprowadził monopol, zmuszając operatorów komórkowych do zainstalowania przeglądarki Chrome i korzystania z Google jako domyślnej wyszukiwarki na urządzeniach z Androidem.

Firma zgodziła się zapłacić grzywnę i przeprowadzić ankietę wśród europejskich użytkowników Androida, z której przeglądarki i wyszukiwarki chcą korzystać.

Nazwy wyszukiwarek będą się różnić w zależności od regionu. Teraz Google przyjmuje zgłoszenia od przedstawicieli usług. Ostateczna lista zostanie ogłoszona 31 października.

Postępowanie Google przypomina historię firmy Microsoft z 1998 r., kiedy producent oprogramowania zdecydował się zintegrować program Internet Explorer z systemem Windows.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl