Europejscy użytkownicy Androida wybiorą domyślną wyszukiwarkę podczas pierwszej konfiguracji telefonu ciekawostki wyszukiwarka, wybór wyszukiwarki, kara, Google, Android  Google postępowało zgodnie z orzeczeniem Komisji Antymonopolowej Unii Europejskiej: od przyszłego roku na wszystkich urządzeniach z Androidem wysyłanych do Europy pojawi się nowy ekran wyboru wyszukiwarki. AndroidO 1

Europejscy użytkownicy Androida wybiorą domyślną wyszukiwarkę podczas pierwszej konfiguracji telefonu

Google postępowało zgodnie z orzeczeniem Komisji Antymonopolowej Unii Europejskiej: od przyszłego roku na wszystkich urządzeniach z Androidem wysyłanych do Europy pojawi się nowy ekran wyboru wyszukiwarki.

Po długim ubiegłorocznym dochodzeniu UE nałożyła na Google 5 miliardów dolarów za naruszenie przepisów antymonopolowych. W rzeczywistości Google wprowadził monopol, zmuszając operatorów komórkowych do zainstalowania przeglądarki Chrome i korzystania z Google jako domyślnej wyszukiwarki na urządzeniach z Androidem.

Firma zgodziła się zapłacić grzywnę i przeprowadzić ankietę wśród europejskich użytkowników Androida, z której przeglądarki i wyszukiwarki chcą korzystać.

Europejscy użytkownicy Androida wybiorą domyślną wyszukiwarkę podczas pierwszej konfiguracji telefonu ciekawostki wyszukiwarka, wybór wyszukiwarki, kara, Google, Android  Google postępowało zgodnie z orzeczeniem Komisji Antymonopolowej Unii Europejskiej: od przyszłego roku na wszystkich urządzeniach z Androidem wysyłanych do Europy pojawi się nowy ekran wyboru wyszukiwarki. wyszukiwarkagoogle

Nazwy wyszukiwarek będą się różnić w zależności od regionu. Teraz Google przyjmuje zgłoszenia od przedstawicieli usług. Ostateczna lista zostanie ogłoszona 31 października.

Postępowanie Google przypomina historię firmy Microsoft z 1998 r., kiedy producent oprogramowania zdecydował się zintegrować program Internet Explorer z systemem Windows.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry