F.lux odpowiada na wprowadzenie Night Shift i prosi Apple o wprowadzenie swojej aplikacji do App Store polecane, ciekawostki tryb nocny w iPhone, tryb nocny, Night Shift, iPhone, iPad, iOS 9.3, f.lux, Apple  Apple w tym tygodniu wydało wersję rozwojową iOS 9.3, która zawiera wiele zmian względem poprzedników i funkcję Night Shift. flux

F.lux odpowiada na wprowadzenie Night Shift i prosi Apple o wprowadzenie swojej aplikacji do App Store

Apple w tym tygodniu wydało wersję rozwojową iOS 9.3, która zawiera wiele zmian względem poprzedników i funkcję Night Shift.

Funkcja korzysta z lokalizacji urządzenia i zegara, aby automatycznie zmienić barwę wyświetlacza. Dzięki temu są cieplejsze i korzystanie ze sprzętu w nocy jest bardziej komfortowe niż wcześniej.

W momencie zauważenia Night Shift w iOS 9.3 wszyscy od razu skojarzyli to z f.lux, aplikacją, która w zeszłym roku była dostępna dla wszystkich zainteresowanych nią użytkowników. Autorzy aplikacji wydali oświadczenie na temat wprowadzonych przez Apple zmian w oprogramowaniu układowym ich urządzeń mobilnych.

F.lux odpowiada na wprowadzenie Night Shift i prosi Apple o wprowadzenie swojej aplikacji do App Store polecane, ciekawostki tryb nocny w iPhone, tryb nocny, Night Shift, iPhone, iPad, iOS 9.3, f.lux, Apple  Apple w tym tygodniu wydało wersję rozwojową iOS 9.3, która zawiera wiele zmian względem poprzedników i funkcję Night Shift. screen shot 2016 01 12 at 8 34 00 pm 2

Na oficjalnym blogu zespół przyznał, że to duży krok producenta z Cupertino, który wyeliminuje zagrożenie dla zdrowia użytkowników, którzy często korzystają ze sprzętu wieczorem. Ekipa nie do końca pochwaliła Tima Cooka i spółkę, ale napisali również, że nie powinno się zapominać o ich wkładzie w to rozwiązanie.

Na tym nie koniec, autorzy poprosili Apple o pozwolenie na wydanie ich aplikacji i udostępnienie API, z którego obecnie korzysta Night Shift. Jak już wspominałem, aplikację można było zainstalować za pomocą Xcode, ale dzień później jej kod źródłowy znikł ze strony autorów.

Mam nadzieję, że Apple udostępni im API, ponieważ obecnie z Night Shift mogą korzystać jedynie użytkownicy iUrządzeń z 64 – bitowymi układami scalonymi, a starsze modele nie mają funkcji w ogóle. Tak czy owak, f.lux nadal jest dostępny na Maki.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top