OneTech08.08.2019
Face ID już wkrótce może pojawić się w komputerach Apple

Apple to firma, która ostrożnie i niezawodnie klasyfikuje swoje nowości i produkty. Ale prędzej czy później sekret staje się widoczny – wszystko dzięki patentom.

Przedwczoraj dowiedzieliśmy się o kolejnej nowości – Apple zarejestrował komputer Mac z obsługą technologii rozpoznawania twarzy. Według Patently Apple firma złożyła wniosek w Urzędzie Patentowym USA kilka lat temu, ale dokument został udostępniony dopiero teraz.

Nowe zgłoszenie patentowe opisuje unikalny system kamer z rozpoznawaniem twarzy. Zaawansowana matryca czujników TrueDepth to zaawansowany skaner twarzy. Należy zauważyć, że nowa technologia będzie mogła monitorować nie tylko twarz właściciela, ale także skanować siatkówkę. To niewątpliwie poprawi jakość identyfikacji.e

Kolejną cechą wyróżniającą nową technologię jest możliwość skanowania tła w tle. Innymi słowy, komputer (nawet w trybie uśpienia) będzie w stanie określić, kiedy dana osoba jest przed nim, i automatycznie włączy system rozpoznawania twarzy. W przypadku pomyślnego skanowania komputer Mac automatycznie zaloguje się pod wybranym profilem.

W obszarze kamery będą znajdować się innowacyjne czujniki. Możliwe jest, że komputery Mac będą używać podobnego systemu z projektora punktowego i emitera podczerwieni, jak w smartfonach Apple.

Jest to dalekie od patentu, w którym Apple opisuje komputer Mac z obsługą Face ID. Tak częste wymienianie zastrzeżonych technologii we wnioskach patentowych może wskazywać, że firma naprawdę planuje uruchomić komputer Mac lub MacBook z opcją rozpoznawania twarzy. Pytanie tylko, jak szybko.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl