Face ID nie pojawi się w nowych modelach iMac z czipem M1 polecane, ciekawostki iMac 2021, iMac, Apple  Jak wszyscy wiemy, niektóre modele iPhone'a i iPada mają Face ID , które umożliwia użytkownikom odblokowanie urządzenia poprzez rozpoznawanie twarzy. iMac2020

Face ID nie pojawi się w nowych modelach iMac z czipem M1

Jak wszyscy wiemy, niektóre modele iPhone’a i iPada mają Face ID , które umożliwia użytkownikom odblokowanie urządzenia poprzez rozpoznawanie twarzy.

W lipcu 2020 pierwsze odnośniki o Face ID w Mac zostały odnalezione w kodzie MacOS Big Sur, co sugerowało, że Apple chce wprowadzić funkcję rozpoznawania twarzy w komputerach Mac. W kodzie znaleziono rozszerzenie z kodami ?FaceDetect? i ?BioCapture?, przeznaczone do obsługi ?PearlCamera?. Ta ostatnia to wewnętrzna nazwa kodowa używana przez Apple do identyfikacji kamery TrueDepth.

Face ID nie pojawi się w nowych modelach iMac z czipem M1 polecane, ciekawostki iMac 2021, iMac, Apple  Jak wszyscy wiemy, niektóre modele iPhone'a i iPada mają Face ID , które umożliwia użytkownikom odblokowanie urządzenia poprzez rozpoznawanie twarzy. 1@2x 9

W tamtym czasie sądzono, że technologia rozpoznawania twarzy pojawi się w pierwszych modelach Apple Silicon iMac, które pojawią się w tym roku, ale wczoraj Bloomberg ujawnił, że Apple opóźni wprowadzenie Face ID na tychże komputerach.

W nadchodzących miesiącach, prawdopodobnie w marcu, Apple wypuści dwa nowe komputery iMac, które zastąpią istniejące modele 21,5 i 27-calowe z przestarzałym już projektem. Firma nie aktualizowała wyglądu iMaka od 2012 roku. Oczekuje się, że nowe komputery będą miały cienkie ramki o konstrukcji podobnej do Pro Display XDR.

Face ID nie pojawi się w nowych modelach iMac z czipem M1 polecane, ciekawostki iMac 2021, iMac, Apple  Jak wszyscy wiemy, niektóre modele iPhone'a i iPada mają Face ID , które umożliwia użytkownikom odblokowanie urządzenia poprzez rozpoznawanie twarzy. 1@2x 8

Mimo zmian w wyglądanie zdaniem Bloomberg komputery te nie będą wyposażone w Face ID. Funkcja ta pojawi się dopiero w kolejnej generacji.

Tegoroczne omputery iMac powinny być zasilane nową wersją chipów Apple Silicon, które będą szybsze i będą miały większą moc GPU. Mówi się, że Apple testuje nowe chipy z maksymalnie 16 rdzeniami zasilającymi i czterema rdzeniami o wysokiej wydajności, ale wysokiej klasy chipy przeznaczone do komputerów stacjonarnych mogą mieć do 32 rdzeni o wysokiej wydajności. Firma pracuje również nad lepszą technologią GPU i testuje 16- i 32-rdzeniowe komponenty graficzne.


Najnowsze systemy

Nowości w iOS 14 o których możesz nie wiedzieć

Sztuczki i triki

Nowe funkcje

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry