OneTech30.04.2020
Face ID w iOS 13.5 nauczyło się rozpoznawać maskę na naszej twarzy

W udostępnionej wczoraj iOS 13.5 beta 3 pojawiła się jedna bardzo ważna zmiana o której trzeba wspomnieć. Face ID w tejże becie nauczyło się rozpoznawać maskę na naszej twarzy. Co to znaczy?

Teraz iPhone posiadający Face ID i iOS 13.5 rozpoznaje maskę na twarzy i natychmiast wyświetla monit o podaniu hasła. Kod PIN wywołać także inny jeszcze szybszy sposób. W tym celu po wybudzeniu iPhone należy od razu przesunąć palcem po ekranie do góry tak jak byśmy chcieli odblokować telefon. Gdy to zrobicie z założoną maską klawiatura numeryczna do kodu PIN pojawi się od razu. Nie trzeba czekać na wykonanie kilku skanować twarzy tak jak w poprzednich wersjach iOS. Oczywiście gdy na twarzy nie ma maski, Face ID działa jak zwykle.

Rozpoznawanie maski jest domyślnie włączone i aktywowane natychmiast po zainstalowaniu iOS 13.5.

Niektórzy użytkownicy przetestowali już działanie zaktualizowanego Face ID i byli zadowoleni z działania nowości. Zobaczcie poniżej.

Problem z odblokowaniem iPhone’a za pomocą Face ID pojawił się w momencie, gdy kiedy wiele osób zaczęło nosić maskę na ulicy ze względu na pandemię koronawirusa.

Jak Wam się to rozwiązanie podoba?

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl