Face ID w iOS 13.5 nauczyło się rozpoznawać maskę na naszej twarzy polecane, ciekawostki Wideo, maska ochronna, iPhone a maska, iPhone, iOS 13.5 rozpoznaje maskę na twarzy, iOS 13.5, Apple  W udostępnionej wczoraj iOS 13.5 beta 3 pojawiła się jedna bardzo ważna zmiana o której trzeba wspomnieć. Face ID w tejże becie nauczyło się rozpoznawać maskę na naszej twarzy. Co to znaczy? FaceID 1

Face ID w iOS 13.5 nauczyło się rozpoznawać maskę na naszej twarzy

W udostępnionej wczoraj iOS 13.5 beta 3 pojawiła się jedna bardzo ważna zmiana o której trzeba wspomnieć. Face ID w tejże becie nauczyło się rozpoznawać maskę na naszej twarzy. Co to znaczy?

Teraz iPhone posiadający Face ID i iOS 13.5 rozpoznaje maskę na twarzy i natychmiast wyświetla monit o podaniu hasła. Kod PIN wywołać także inny jeszcze szybszy sposób. W tym celu po wybudzeniu iPhone należy od razu przesunąć palcem po ekranie do góry tak jak byśmy chcieli odblokować telefon. Gdy to zrobicie z założoną maską klawiatura numeryczna do kodu PIN pojawi się od razu. Nie trzeba czekać na wykonanie kilku skanować twarzy tak jak w poprzednich wersjach iOS. Oczywiście gdy na twarzy nie ma maski, Face ID działa jak zwykle.

Rozpoznawanie maski jest domyślnie włączone i aktywowane natychmiast po zainstalowaniu iOS 13.5.

Niektórzy użytkownicy przetestowali już działanie zaktualizowanego Face ID i byli zadowoleni z działania nowości. Zobaczcie poniżej.

Problem z odblokowaniem iPhone’a za pomocą Face ID pojawił się w momencie, gdy kiedy wiele osób zaczęło nosić maskę na ulicy ze względu na pandemię koronawirusa.

Jak Wam się to rozwiązanie podoba?

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry