Facebook i Snapchat nadal szpieguje użytkowników iOS ciekawostki szpiegowanie uzytkownikow, Snapchat, śledzenie, Facebook  Facebook i Snapchat odkryli lukę w przepisach Apple, która pozwala na szpiegowanie użytkowników iOS, nawet jeśli im tego zabronił - donosi Financial Times. facebook 1

Facebook i Snapchat nadal szpieguje użytkowników iOS

Facebook i Snapchat odkryli lukę w przepisach Apple, która pozwala na szpiegowanie użytkowników iOS, nawet jeśli im tego zabronił – donosi Financial Times.

Jak pamiętacie w maju firma Apple wydała iOS 14.5, który dodał funkcję zapobiegającą śledzeniu w aplikacjach.

Siedem miesięcy później Apple pozwolił Facebookowi i Snapchatowi śledzić zachowanie użytkowników i wykorzystywać te informacje do wyświetlania reklam, ale tylko wtedy, gdy dane są anonimowe i pogrupowane, a nie powiązane bezpośrednio z konkretnymi profilami.

Facebook i Snapchat nadal szpieguje użytkowników iOS ciekawostki szpiegowanie uzytkownikow, Snapchat, śledzenie, Facebook  Facebook i Snapchat odkryli lukę w przepisach Apple, która pozwala na szpiegowanie użytkowników iOS, nawet jeśli im tego zabronił - donosi Financial Times. Facebook

Financial Times donosi, że jest to wynik „ niepotwierdzonej zmiany, która pozwala firmom na znacznie swobodniejszą interpretację kontrowersyjnej polityki prywatności Apple ”.

Firma Apple zdecydowała, że ​​programiści „ nie mogą wyodrębniać danych z urządzenia w celu jego jednoznacznej identyfikacji ”. Deweloperzy jednak zinterpretowali to wyrażenie w ten sposób, że nadal mogą śledzić grupy użytkowników, jednocześnie wyświetlając im spersonalizowane reklamy.

Ponadto Apple nadal zezwala na zbieranie unikalnych danych, takich jak adres IP, lokalizacja, język, model urządzenia i rozmiar ekranu. Niektóre z tych danych są dostępne dla reklamodawców.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top