Facebook na iOS potajemnie aktywuje tylną kamerę bez wiedzy i zgody użytkownika polecane, ciekawostki śledzenie, facebook aktywuje aparat na iOS, Facebook, aparat  Użytkownik Joshua Maddux zauważył, że aplikacja Facebook na iOS potajemnie aktywuje tylną kamerę, podczas przeglądania zawartości serwisu. Facebook

Facebook na iOS potajemnie aktywuje tylną kamerę bez wiedzy i zgody użytkownika

Użytkownik Joshua Maddux zauważył, że aplikacja Facebook na iOS potajemnie aktywuje tylną kamerę, podczas przeglądania zawartości serwisu.

Według The Next Web Facebook aktywuje kamerę urządzenia bez wiedzy użytkownika, gdy przeglądamy zawartość serwisu. Pierwszym, który zauważył problem, był użytkownik Twittera Joshua Maddox.

Joshua udostępnił na swoim kanale film, na którym widać jak główna kamera iPhone?a jest uruchomiona i monitoruje wszystko, co się dzieje wokół nas, podczas przeglądania kanału społecznościowego. Maddox mówi, że problem występuje na 5 różnych iPhone’ach z iOS 13.2.2. Zauważył również, że w iOS 12 prawdopodobnie aparat jest używany w tle. Jest to błąd czy celowe działanie? Najprawdopodobniej jest ty zwykły błąd.

Jeśli jednak obawiacie się o swoją prywatność, to jedynym sposobem wyłączenia ?śledzenia? jest ograniczenie dostępu do kamery w ustawieniach iOS.

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry