Facebook wyłącza automatyczny system rozpoznawania twarzy ciekawostki Facebook, automatyczne rozpoznawanie twarzy  Sieć społecznościowa Facebook oficjalnie ogłosiła zamknięcie swojego systemu automatycznego rozpoznawania twarzy. System ten umożliwił identyfikację osób na zdjęciach po ich twarzach. facebook 1300x700

Facebook wyłącza automatyczny system rozpoznawania twarzy

Facebook oficjalnie ogłosił zamknięcie swojego systemu automatycznego rozpoznawania twarzy. System ten umożliwił identyfikację osób na zdjęciach po ich twarzach.

Od teraz sieć społecznościowa nie będzie już w stanie automatycznie rozpoznawać osób na zdjęciach i filmach. Ponadto serwis obiecał usunąć niestandardowe wzorce rozpoznawania twarzy ponad miliarda ludzi.

Facebook wyłącza automatyczny system rozpoznawania twarzy

Facebook wyłącza automatyczny system rozpoznawania twarzy ciekawostki Facebook, automatyczne rozpoznawanie twarzy  Sieć społecznościowa Facebook oficjalnie ogłosiła zamknięcie swojego systemu automatycznego rozpoznawania twarzy. System ten umożliwił identyfikację osób na zdjęciach po ich twarzach. Facebook

Jak czytamy w oficjalnym ogłoszeniu firmy:

  • Nasza technologia nie będzie już automatycznie rozpoznawać, czy twarze osób pojawiają się we wspomnieniach, zdjęciach lub filmach.

  • Użytkownicy nie będą już mogli włączać rozpoznawania twarzy dla sugerowanych tagów ani widzieć sugerowanego tagu z ich nazwiskiem na zdjęciach i filmach, na których mogą się pojawiać. Nadal będziemy zachęcać ludzi do ręcznego oznaczania postów, aby pomóc Tobie i Twoim znajomym wiedzieć, kto znajduje się na zdjęciu lub filmie.

  • Ta zmiana wpłynie również na automatyczny tekst alternatywny (AAT), technologię używaną do tworzenia opisów obrazów dla osób niewidomych lub niedowidzących. AAT obecnie identyfikuje osoby na około 4% zdjęć. Po zmianie firma AAT nadal będzie w stanie rozpoznać, ile osób jest na zdjęciu, ale nie będzie już próbowała identyfikować, z kim każda osoba korzysta z rozpoznawania twarzy. W przeciwnym razie AAT będzie nadal działać normalnie i będziemy ściśle współpracować ze społecznością osób niewidomych i niedowidzących nad technologiami, aby stale ulepszać AAT. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, co te zmiany oznaczają dla osób korzystających z AAT na stronie ułatwień dostępu na Facebooku.

  • Jeśli wybrałeś nasze ustawienie rozpoznawania twarzy, usuniemy szablon używany do identyfikacji użytkownika. Jeśli masz wyłączone ustawienie rozpoznawania twarzy, nie ma szablonu do usunięcia i nie będzie żadnych zmian.

Oczywiście użytkownicy sieci społecznościowych nadal będą mogli ręcznie oznaczać znajomych na swoich zdjęciach czy filmach.

Czy to dobre posunięcie? Jak uważacie? Dajcie znam koniecznie znać w komentarzach. Przy okazji gorąco zapraszamy Was na nasz Facebookowy profil. Bezpośredni link znajdziecie w tym miejscu.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry