aplikacja

FeaturePrint – aplikacja, która odróżni oryginał od podróbki

Codziennie zmagamy się z niezliczoną ilością podróbek i imitacji różnorodnych produktów. Na szczęście powstała apla FeaturePrint, która odróżnia oryginał od podróbki!

Nikt z nas nie chciałby zażywać podrabianego leku czy jeździć samochodem z hamulcami, które mogą okazać się niewiarygodnie niepewne. Deweloperzy z firmy Alitheon twierdzą, że znaleźli skuteczne rozwiązanie na te i wiele innych problemów. Stworzyli oni aplikację opartą na sztucznej inteligencji o nazwie FeaturePrint, zdolną do wykrywania podróbek i imitacji na podstawie jednego zdjęcia, a jej zakres działania obejmuje szeroką gamę produktów.

Firma Alitheon na swojej stronie internetowej stawia nam ważne pytania: “Czy jesteś pewien, że klocek hamulcowy do twojego samochodu, sztabka metalu szlachetnego lub kolekcjonerska karta baseballowa są autentyczne? Czy są takie, jak powinny być? Jakie są konsekwencje, jeżeli nie są autentyczne?”

Potencjał tej aplikacji jest ogromny, biorąc pod uwagę, że podrabianie na całym świecie jest “branżą” wartą 2,3 biliona dolarów. FeaturePrint wykorzystuje dostępną technologię do identyfikacji cyfrowego odcisku palca na każdym przedmiocie, co jest kolejną istotną zaletą. Dzięki tej aplikacji i jednemu zdjęciu możemy zweryfikować autentyczność różnorodnych przedmiotów.

Opisując swoje rozwiązanie, Alitheon pisze:

“Nasze oprogramowanie FeaturePrint Optical AI jest w stanie przekształcić drobne szczegóły powierzchni obiektów fizycznych na zdjęciu w unikalną tożsamość matematyczną. Od kół zębatych i płytek drukowanych, po zegarki i przedmioty kolekcjonerskie, nie ma dwóch identycznych przedmiotów, nawet jeśli pochodzą z tej samej linii produkcyjnej.”

Aplikacja FeaturePrint, korzystając z aparatu telefonu, tworzy nie tyle obraz, ile zbiór liczb opisujących unikalne cechy przedmiotu. Wszelkie cechy typowe dla danej kategorii przedmiotów są odrzucane, a zachowane zostają tylko te, które nadają przedmiotowi indywidualny charakter.

FeaturePrint - aplikacja, która odróżni oryginał od podróbki gry-i-aplikacje, ciekawostki zdjęcie, wykrywanie, technologia, sztuczna inteligencja, produkt, podróbka, podrabianie, oryginał, ochrona konsumentów, firma, FeaturePrint, bezpieczenstwo, autentyczność, Aplikacja, Alitheon  Codziennie zmagamy się z niezliczoną ilością podróbek i imitacji różnorodnych produktów. Na szczęście powstała aplikacja, która odróżnia oryginał od podróbki! ap1

Aplikacja FeaturePrint sprawdza autentyczność konkretnego przedmiotu, a nie jego rodzaju. Na przykład może potwierdzić, że mamy do czynienia z konkretnym modelem procesora Intel Core i9, a nie ogólnie z procesorami Intel Core i9.

FeaturePrint - aplikacja, która odróżni oryginał od podróbki gry-i-aplikacje, ciekawostki zdjęcie, wykrywanie, technologia, sztuczna inteligencja, produkt, podróbka, podrabianie, oryginał, ochrona konsumentów, firma, FeaturePrint, bezpieczenstwo, autentyczność, Aplikacja, Alitheon  Codziennie zmagamy się z niezliczoną ilością podróbek i imitacji różnorodnych produktów. Na szczęście powstała aplikacja, która odróżnia oryginał od podróbki! ap2

FeaturePrint może zastąpić kody kreskowe, kody QR czy tagi RFID, które mogą odpaść, zasłonić się, stać się nieczytelne, a nawet zostać podrobione. Jest to propozycja niezwykle interesująca i pełna obietnic. Niemniej jednak, aplikacja FeaturePrint nie jest dostępna w tradycyjnych sklepach z aplikacjami. Jest przeznaczona dla firm, a jeśli jesteś przedstawicielem firmy, która skorzystałaby z tej oferty, powinieneś skontaktować się z Alitheon, wypełniając formularz kontaktowy na ich stronie internetowej. Cena aplikacji nie jest publicznie dostępna.

Wideo prezentujące możliwości aplikacji zamieszczamy poniżej.

Co wy na to? Dajcie znać w komentarzach!

 

Średnia ocena 4.7 / 5. Gł: 135

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top