Firma Apple opatentowała metodę zwiększania trwałości kabli Lightning polecane, ciekawostki Patent, Lightning, Apple  Nie jest tajemnicą, że kable Lightning do iPhone'a są bardzo delikatne. W odpowiedzi na ten problem firma Apple opatentowała metodę zwiększania wytrzymałości kabla. Lightning

Firma Apple opatentowała metodę zwiększania trwałości kabli Lightning

Nie jest tajemnicą, że kable Lightning do iPhone’a są bardzo delikatne. W odpowiedzi na ten problem firma Apple opatentowała metodę zwiększania wytrzymałości kabla.

?Powszechnie wiadomo, że zginanie kabla w pobliżu punktu końcowego może powodować niepożądane naprężenia w połączeniach kablowych, co może prowadzić do awarii?, mówi zgłoszenie patentowe ?Kabel o zmiennej sztywności?. ?W konsekwencji powszechnie stosuje się tuleję zabezpieczającą przed odkształceniami ze sztywnego materiału wokół końcowego obszaru kabla?.

Apple zauważa, że ??w niektórych przypadkach zwiększona grubość odpornych na rozdarcie tulei ?może nie być pożądana?, dlatego szuka innego podejścia. Oprócz ogólnego zwiększenia grubości kabli sugeruje rozszerzenie odciążenia poza oba końce. Możliwym rozwiązaniem mogłoby być zastosowanie różnych poziomów sztywności na różnych ?przekrojach podłużnych?.

Firma Apple opatentowała metodę zwiększania trwałości kabli Lightning polecane, ciekawostki Patent, Lightning, Apple  Nie jest tajemnicą, że kable Lightning do iPhone'a są bardzo delikatne. W odpowiedzi na ten problem firma Apple opatentowała metodę zwiększania wytrzymałości kabla. Light 1

Jedna sekcja jest elastyczna, druga sztywna, a trzecia znajduje się gdzieś pomiędzy. To drugie, jak twierdzi Apple, może zmniejszyć napięcie końcówek kabla.

Samo złożenie wniosku patentowego nie gwarantuje, że Apple wzmocni swoje kable (firma nie umieszcza w zgłoszeniu słowa ?Lightning?). Sugeruje jednak, że bada ten pomysł, więc ostatecznie możemy mieć znacznie solidniejsze kable ładujące Lightning i MagSafe.

Co o tym myślicie?

Sztuczki i triki w iOS 14 o których możesz nie wiedzieć

Źródło:
Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Przewiń do góry