Krzysiek Borek05.04.2018
Flagowe smartfony i ich baterie. Zobacz jak wypadł iPhone X. Czy okazał się lepszy od Samsung Galaxy S9+?

Podejrzewam, że nie tylko mnie zależy na jak najdłuższym używaniu smatfona po naładowaniu jego baterii. Tak się składa, że portal Phonearena postanowił porównać wyniki czasu pracy po jednym ładowaniu Samsunga Galaxy S9/S9+ i zestawić je z konkurencją.

Najlepszy wynik uzyskał Huawei Mate 10 Pro z ponad 12 godzinami pracy, później na czele stawki jest iPhone 8 Plus z ponad dziesięcioma godzinami, a ostatnie miejsce na podium okupuje LG V30. iPhone X nie załapał się do pierwszej trójki, ale wygląda na to, że i tak dobrze sobie poradził.

Niestety żaden z flagowców Samsunga nie znalazł się na podium i wypadł gorzej w porównaniu z najnowszymi modelami iPhone’a.

Jednak w przypadku czasu ładowania sytuacja się odwróciła, ponieważ prawie najkrócej ładują się właśnie Samsungi, a najdłużej iPhone’y. Wszystko za sprawą standardowej 5W ładowarki, która jest nieodłącznym elementem każdego zestawu sprzedażowego. Osobiście jej nie używam i zdecydowałem się na ładowarkę Aukey z dwoma portami USB 2,4A.

Dzięki niej jestem w stanie nieco szybciej naładować baterię w obydwu iPhone’ach. których używam. Może ładowarka z USB PD w przypadku nowszych modeli pomogłaby w zestawieniu, ale weźcie pod uwagę, że nie jest dodawana do zestawu i musicie kupić ją osobno.

Źródło: redmondpie.com
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

The Sins never die
@krzysiek_borek