fortnite

Fortnite jak narkotyk? Twórcy ponownie pozwani

Do Sądu Najwyższego Kanady wpłynął pozew zbiorowy przeciwko Epic Games, firmie odpowiedzialnej za wydanie gry Fortnite. Czego dotyczył?

Na początek kilka słów o samej grze. Fortnite to popularna gra komputerowa z gatunku battle royale, w której gracze wzięli udział w rozgrywce na dużą skalę. Gracze muszą walczyć o przetrwanie na wirtualnej wyspie, gdzie są zrzucani z samolotu, a ich celem jest stać się ostatnim osobą lub drużyną na wyspie. Gra jest dostępna na wiele platform, w tym na komputery, konsole do gier, a także na telefony komórkowe. Fortnite zyskało popularność zarówno wśród graczy, jak i wśród szerokiej publiczności, a także stało się ważnym elementem kultury popularnej.

O co oskarżono firmę?

Fortnite jak narkotyk? Twórcy ponownie pozwani ciekawostki iPhone, iOS, Fortnite  Do Sądu Najwyższego Kanady wpłynął pozew zbiorowy przeciwko Epic Games, firmie odpowiedzialnej za wydanie gry Fortnite. Czego dotyczył? Fortnite

Powodami są niezadowoleni kanadyjscy rodzice, którzy stracili kontrolę nad swoimi dziećmi i obwiniają za to Epic Games.

W pozwie rodzice skarżą się, że ich dzieci są zbyt uzależnione od gry i spędzają większość wolnego czasu grając w Fortnite, a niektóre z nich wydają setki lub tysiące dolarów własnych i rodziców na elementy dostępne w grze. Zdaniem powodów Fortnite jest rodzajem cyfrowej gry uzależniającej, a twórcy celowo zadbali o to, aby była ona silnie uzależniająca, dlatego wraz z psychologami dopracowali wszystkie aspekty gry.

Epic Games skomentowało pozew. Firma podała, że w Fortnite dostępne są narzędzia kontroli rodzicielskiej, które pozwalają ograniczyć czas spędzany w grze i wyłączyć możliwość dokonywania zakupów.

Sędzia wstępnie zaznaczył, że powodowie nie mają dowodów na to, że Epic Games celowo stosuje w Fortnite narzędzia uzależniające, ale jednocześnie gra rzeczywiście może być bardzo wciągająca i twórcy zapewne zdają sobie z tego sprawę. Przyznał możliwość dołączenia do pozwu innych powodów, których dzieci są negatywnie dotknięte przez Fortnite.

Fortnite jest dostępny na urządzeniach mobilnych, komputerach i konsolach, a dzięki elastycznym ustawieniom jakości grafiki można go uruchomić nawet na słabych gadżetach. Gra w nią około 80 milionów osób miesięcznie. Gra jest warunkowo darmowa, możliwe jest płacenie za zakup skórek (wygląd bohatera) i różnych przedmiotów dla postaci, przy czym zakupy te nie dają korzyści z rozgrywki.

Wcześniej informowano, że znani angielscy piłkarze są naprawdę zapaleni do Fortnite, a bramkarz reprezentacji Anglii w piłce nożnej nosi nawet przy sobie laptopa zrobionego specjalnie do grania w Fortnite między meczami.

A co Wy o tym wszystkim myślicie?

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top