OneTech14.08.2020
Fortnite usunięte z App Store. To wojna! Epic Games pozywa Apple

Epic Games „odważyło się” rzucić wyzwanie Apple, wprowadzając w Fortnite możliwość dokonywania bezpośrednich zakupów z pominięciem 30% prowizji. Rezultatem było usunięcie gry ze sklepu Apple.

Wczoraj gra Fortnite na iOS została zaktualizowana o nową opcję bezpośrednich zakupów w aplikacji z pominięciem systemu App Store. Jest to niezgodne z regulaminem sklepu, który zabrania korzystania z jakichkolwiek innych mechanizmów płatności niż system płatności Apple. W rezultacie gra została usunięta z wirtualnego sklepu, na co jednak Epic Games było już przygotowane.

Obecnie Apple stoi przed trudną sprawą sądową z powodu zbyt surowych zasad App Store i modelu 70-30, w którym Apple zatrzymuje 30% zarobków z każdego zakupu w aplikacji lub ogólnie za pośrednictwem App Store.

Ta „prowizja” jest zbyt wysoka i uniemożliwia programistom osiągnięcie godziwego zysku z wykonywanej pracy. Ponadto Apple kategorycznie zabrania programistom wstawiania alternatywnych systemów płatności.

Epic Games jednak, podobnie jak wiele innych w przeszłości wytoczyło gigantowi z Cupertino proces i chce walczyć o swoje.

Tutaj możesz zobaczyć dokumenty prawne przesłane przez Epic Games do pozwu przeciwko Apple.

Źródło:
Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Zapraszamy na naszego Twittera.
@onetechpl