OneTech26.03.2019
Funkcja EKG w Apple Watch Series 4 już wkrótce może być dostępna również w Polsce!

Dobra wiadomość dla wszystkich oczekujących na wydanie funkcji EKG w Apple Watch Serie 4. Dokumentacja iOS 12.2 zawiera bardzo interesujące wiadomości w tym zakresie.

Jak dobrze wiemy, od czasu wprowadzenia w Apple Watch Serie 4, funkcja EKG jest dostępna tylko w Apple Watch, który został zakupiony w Stanach Zjednoczonych. Jedynym sposobem, aby użytkownicy w innych regionach mogli uzyskać dostęp do tej funkcji, był zakup tego urządzenia właśnie w USA. Jednak ostatnie zmiany w oprogramowaniu sugeruje, że funkcja już wkrótce może pojawić się w innych krajach.

Aktualizacja do wersji watchOS 5.2 może przynieść spore zmiany. Z informacji odnalezionych w iOS 12.2 wynika, że funkcja obecnie „jest dostępna w Apple Watch Series 4 z watchOS 5.1.2 lub nowszym” dla regionów USA – zgadza się, ale wspomina również, że „dla krajów spoza USA aplikacja EKG będzie dostępna na Apple Watch Series 4 z watchOS 5.2, w połączeniu z iPhone 5s lub nowszym i iOS 12.2 lub nowszym”.

Dodanie tej wzmianki o otwarciu na regiony spoza USA z wymogiem watchOS 5.2 zdecydowanie sugeruje, że funkcja zostanie wprowadzona dla większej liczby krajów. Nowa wersja watchOS pojawi się prawdopodobnie pod koniec tego tygodnia .

Ale to nie wszystko. Dlaczego uważamy, że wśród tych „regionów” jest Polska?

Kolejnym dodatkiem, znalezionym w aktualizacji iOS 12.2, jest specjalny znak CE dla funkcji EKG. Sugeruje to, że nowy region będzie się składał z krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), które przyjmą tę specyficzną certyfikację. Obejmuje to wszystkie kraje UE.

Wiemy dobrze, że certyfikacja CE jest niezbędnym wymogiem w Europie, a jeśli Apple zgłosi to w dokumentacji możemy zakładać, że „Wprowadzenie” tej funkcji i pojawienie się w Europie może być kwestią czasu.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS

Blog technologiczny OneTech.pl
@onetechpl