android 1

Funkcja z iOS pozwalająca zwolnić miejsce pojawia się na Androidzie

Sklep Google Play otrzymał aktualizację i nową funkcję pozwalającą zwolnić miejsce w smartfonie systemem Android. Informuje o tym serwis Makeusof.

Jak podaje źródło, Sklep Play został zaktualizowany do wersji 33.4. Aktualizacja zawiera ważną funkcję, która pomoże zaoszczędzić pamięć na smartfonach z Androidem – archiwizację aplikacji. Coś podobnego istnieje już w iOS i nazywa się “Usuń nieużywane”.

Istota “archiwalnych aplikacji” jest taka: smartfon może automatycznie “archiwizować” zainstalowane aplikacje, zachowując wszystkie dane z nimi związane. Aplikacja nie jest całkowicie usuwana; niektóre jej części pozostają na urządzeniu, które można szybko ponownie zainstalować.

Funkcja z iOS pozwalająca zwolnić miejsce pojawia się na Androidzie ciekawostki jak zwolnić miejsce w smartfonie z android, Android  Sklep Google Play otrzymał aktualizację i nową funkcję pozwalającą zwolnić miejsce w smartfonie systemem Android. Informuje o tym serwis Makeusof. GooglePlay

Źródło sugeruje, że innowacja szczególnie spodoba się graczom: teraz można bezpiecznie archiwizować gry, aby uzyskać więcej wolnego miejsca na dysku i nie obawiać się o utratę postępów w grze. Dodatkowo funkcja przyda się właścicielom starszych smartfonów z ograniczoną pamięcią wewnętrzną, jeśli będzie ona wystarczająco trudna nawet dla najbardziej podstawowych aplikacji.

Warto zauważyć, że aplikacja musi obsługiwać funkcję “archiwum” – co oznacza, że deweloperzy będą musieli dokonać edycji swoich produktów. To powiedziawszy, nowa funkcja nie jest przywilejem nowej wersji Androida, ale jest dystrybuowana ze zwykłą aktualizacją Google Plya Store, co oznacza, że będzie dostępna nawet dla posiadaczy bardzo starych smartfonów.

Aby zarchiwizować aplikację:

  • Otwórz Sklep Play.
  • Stuknij w swój awatar.
  • Wybierz “Zarządzaj aplikacjami i urządzeniem.
  • W sekcji “Zarządzanie” wybierz aplikację.
  • Naciśnij “trzy kropki” i wybierz “Archiwum”.

Jak Wam się ta nowość podoba?

Posty mogą oceniać tylko zalogowani użytkownicy

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top