ios16 2

Funkcje iOS 16 na które wciąż czekamy

Apple wydało iOS 16.2 z funkcjami, takimi jak Freeform, Apple Music Sing, zaawansowana ochrona danych dla użytkowników z USA i inne.

W dzisiejszym wpisie skupimy się na nowych funkcjach mniej lub bardziej zapowiedzianych przez Apple, a jeszcze nie obecnych w iOS 16. Co to takiego?

Zaawansowana ochrona danych poza USA

Funkcje iOS 16 na które wciąż czekamy ciekawostki iOS 16.4, iOS 16.3  Apple wydało iOS 16.2 z funkcjami, takimi jak Freeform, Apple Music Sing, zaawansowana ochrona danych dla użytkowników z USA i inne. ochrona 10

Apple wprowadziło niedawno opcjonalną funkcję zaawansowanej ochrony danych, która rozszerza szyfrowanie end-to-end na wiele innych obszarów iCloud, w tym kopie zapasowe, zdjęcia, notatki, przypomnienia, notatki głosowe i inne.

Funkcja została włączona w iOS 16.2, ale tylko w USA. Apple obiecało, że w innych krajach pojawi się w 2023 roku, prawdopodobnie wraz z iOS 16.4.

Apple Pay Later

Funkcje iOS 16 na które wciąż czekamy ciekawostki iOS 16.4, iOS 16.3  Apple wydało iOS 16.2 z funkcjami, takimi jak Freeform, Apple Music Sing, zaawansowana ochrona danych dla użytkowników z USA i inne. ApplePay Later

Ogłoszony na WWDC 2022 w czerwcu, Apple Pay Later to funkcja finansowania, która pozwoli kwalifikującym się klientom podzielić zakup na cztery równe płatności w ciągu sześciu tygodni, bez odsetek i opłat do zapłaty. Funkcja zostanie zintegrowana z aplikacją Wallet i będzie dostępna przy zakupach online oraz w aplikacjach na iPhone i iPad.

Na stronie funkcji iOS 16, Apple stwierdza, że Apple Pay Later pojawi się w przyszłej aktualizacji oprogramowania. Najprawpodpobniej nowości pojawi się w iOS 16.4. Niestety funkcja początkowo zostanie uruchomiona tylko w Stanach Zjednoczonych.

Apple Classical

Funkcje iOS 16 na które wciąż czekamy ciekawostki iOS 16.4, iOS 16.3  Apple wydało iOS 16.2 z funkcjami, takimi jak Freeform, Apple Music Sing, zaawansowana ochrona danych dla użytkowników z USA i inne. AppleMusic

W sierpniu 2021 roku Apple ogłosiło przejęcie serwisu z muzyką klasyczną Primephonic. W informacji prasowej Apple podało, że w 2022 roku zamierza uruchomić aplikację do muzyki klasycznej, która łączy interfejs użytkownika Primephonic z dodatkową funkcjonalnością, ale rok prawie się skończył i od tego czasu nic nie słyszeliśmy.

O ile nie będzie niespodzianek, bo w iOS 16.3 nie ma śladu po tej aplikacji, to prawdopodobnie usłyszymy o niej na początku 2023 roku. W każdym razie nie wiadomo, czy aplikacja Apple Classical zostanie uruchomiona jako osobna aplikacja w App Store, czy też zostanie zintegrowana z systemem iOS.

A Ty na którą z powyższych nowości czekasz? Koniecznie daj znać w komentarzach.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top