Krzysiek Borek10.09.2019
Galaxy Fold nie będzie miał problemów z aplikacjami

Galaxy Fold jest już prawie dostępny na rynku, a Samsung zdecydował pochwalić się liczbą wspieranych aplikacji przez nadchodzący, składany smartfon.

Samsung w notatce prasowej przyznał, że współpracował z Google w kwestii dodania wielozadaniowości dla składanego smartfona. Dodatkowo ta sama funkcja jest nieodłącznym elementem wydanego niedawno Androida 10

Wiemy, że Fold poradzi sobie z uruchamianiem aplikacji pakietu Office od Microsoftu, a to oznacza, że Word, Outlook i reszta są w pełni przygotowane do pracy ze składanym wyświetlaczem. Podobnie jest ze Spotify, Twitterem, iHeartRadio, Facebookiem, Amazon Prime Video, VSCO i wieloma innymi.

Podobno “setki” aplikacji dostępnych w sklepie Play i Galaxy są w pełni kompatybilne z Foldem. Wszystko dzięki ścisłej współpracy z Google, która zaowocowała wieloma miejscami do testowania aplikacji dla urządzeń ze składanym ekranem.

Dobrze, że wcześniej pomyślano o wsparciu aplikacji dla składanych ekranów, ponieważ obawiałem się, że w tej kwestii będzie problem. Na szczęście tak nie będzie, a poza tym powinno ich przybywać.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS