Krzysiek Borek01.08.2018
Głośnik Bluetooth Blitzwolf BW F2 – test i recenzja

Ostatnia paczka od Blitzwolf skrywała w sobie parę perełek, oprócz kolejnej porcji kabli USB C, micro USB i Lightning otrzymałem głośnik Bluetooth.

Model BW F2 jest zdecydowanie większy od używanego przeze mnie do tej pory iFrogz Coda SP. Czy okaże się lepszy?

Specyfikacja:

  • Zasięg: 10m
  • Czas ładowania: 3-4 godziny
  • Waga: 286g
  • Łączność: Bluetooth 4.0, A2DP, AVRCP
  • Pojemność baterii: 2000 mAh, ładowanie za pomocą kabla microUSB

Zawartość opakowania

W tekturowym opakowaniu (dość starej wersji) oprócz głośnika znajdziemy kabel microUSB, AUX, dokumentację i kartę gwarancyjną.

Wygląd i jakość wykonania

BW F2 w całości wykonano z tworzywa sztucznego i przypomina kwadrat. Producent pokusił się o własne wzornictwo i dzięki temu głośnik wyróżnia się na tle konkurencji. Prawie w całości mamy do czynienia z czarnym kolorem, a w paru miejscach występują niebieskie akcenty. Blitzwolf idealnie wpasował się w wymagania konsumentów, którzy liczą na minimalistyczne wzornictwo i mały głośnik bezprzewodowy.

Z przodu znajduje się pierwsza czarno – niebieska maskownica, a nieco wyżej znajduje się logo producenta i dioda informująca użytkownika o połączeniu głośnika ze smartfonem lub tabletem. Umieszczenie diody z przodu to bardzo dobry pomysł, ponieważ od razu wiemy czy głośnik został połączony, czy nie.

Górna część głośnika skrywa przyciski odpowiedzialne za kontrolę multimediów, mamy tutaj regulację głośności, rozpoczęcie/wstrzymanie odtwarzania i przycisk zasilania. Z tyłu umieszczono zaślepkę, a pod nią ukryto port microUSB i słuchawkowy, dzięki któremu podłączymy BW F2 do naszego urządzenia kablem.

Sparowanie i kontrola multimediów

BW – F2 sparowałem z jednym z moich iPhone’ów. Wystarczyło przejść do Ustawień Bluetooth i wybrać głośnik z listy, aby połączyć go w parę z iPhone’em. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku parowania z Sony Xperia X Compact. W obydwu przypadkach nie było problemów i nie zauważyłem również zrywania połączenia.

Kontrola multimediów działa bardzo dobrze, każdy z przycisków działa jak należy. Rozpoczęcie lub wstrzymanie odtwarzania działa, tak samo jak regulacja głośności. Sprawdziłem to tylko w domyślnej aplikacji Muzyka, będącej nieodłącznym elementem iOS.

Dłuższe przyciśnięcie jednego z przycisków głośności pozwala na zmianę utworu do przodu lub do tyłu. Podobny gest w przypadku przycisku rozpoczęcia/wstrzymania odtwarzania pozwala na odbieranie połączeń przychodzących.

Jakość dźwięku/połączeń

Do dyspozycji użytkownika oddano jeden 50mm głośnik, ale wcale się nie dziwię, ponieważ konstrukcja nie pozwala na dołożenie kolejnego o podobnej specyfice. Starałem się słuchać różnych gatunków muzycznych i zauważyłem, że bas prawie nie istnieje lub ciężko go wyczuć. Dźwięk nie wypełni całego pokoju, ponieważ głośnik jest zdecydowanie za mały, więc trzeba mieć to na uwadze.

Ciężko mówić o prywatności, gdy decydujemy się na prowadzenie rozmowy telefonicznej za pomocą głośnika Bluetooth. Nie zmienia to jednak faktu, że producent umieścił mikrofon, który spokojnie nadaje się do tego typu przedsięwzięć. Początkowo rozmowy były przyjemne, ale po koło 2-3 minutach głośność zanikała i moi rozmówcy nie słyszeli mnie wyraźnie.W takiej sytuacji wyłączyłem i włączyłem głośnik, ale problem nie znikł.

Jakość dźwięku jest zadowalająca, gorzej z jakością rozmów. To producent musi poprawić w kolejnej generacji lub następnym, nowym głośniku.

Żywotność baterii

Bateria o pojemności 2000 mAh pozwala na 8 – 10 godzin odtwarzania muzyki, ale w moim przypadku czas wynosił zazwyczaj 6-7 godzin w ciągu tygodnia. Wynik jest dla mnie zadowalający, ale mógłby być lepszy. W szczególności, że naładowanie baterii zajmuje sporo czasu (3-4 godzin).

Podsumowanie

Zdecydowanie preferuję odsłuch muzyki na słuchawkach i to samo tyczy się rozmów telefonicznych. Nie zmienia to jednak faktu. że głośnik bezprzewodowy może okazać się przydatny. W szczególności, gdy planujemy ognisko ze znajomymi i chcemy posłuchać ulubionych utworów.

Nawet w takim scenariuszu BW F2 może się przydać lub do sporadycznego słuchania muzyki w zaciszu własnego pokoju. Podczas okresu testowego byłem zadowolony z głośnika, no może poza jakością rozmów, ale w końcu nie został stworzony z myślą o nich.

Głośnik BW F2 kupicie tutaj.

Podziękowania dla firmy Blitzwolf za udostępnienie głośnika do testów.

Polub nas na Facebooku, obserwuj na Twitterze, dodaj do Google+ lub RSS