Google

Google chce być jak Apple. Szykują się zmiany w sklepie Play

Google planuje pójść śladami Apple i dodać nową funkcję do Sklepu Play. Jaką? Domyślacie się już? Jeśli nie to już odpowiadamy na to pytanie.

Chodzi o opcję prywatności, a dokładniej ?karty prywatności? która będzie wymagać od programistów przejrzystości w kwestii, w jaki sposób aplikacje wykorzystują dane użytkownika.

Jak wiecie, w iOS 14 firma Apple wprowadziła karty prywatności w App Store, które zapewniają użytkownikom szczegółowe informacje na temat tego, jakie dane o użytkowniku gromadzą deweloperzy.

Google chce być jak Apple. Szykują się zmiany w sklepie Play polecane, ciekawostki karty prywatności, Google Play, Google, Apple  Google planuje pójść śladami Apple i dodać nową funkcję do Sklepu Play. Jaką? Domyślacie się już? Jeśli nie to już odpowiadamy na to pytanie. karty

Na blogu dla programistów Androida firma Google ogłosiła nową sekcję dotyczącą bezpieczeństwa Sklepu Play, aby pomóc ludziom dowiedzieć się, jakie dane aplikacje zbierają, a także uzyskać dodatkowe informacje, które mają wpływ na prywatność i bezpieczeństwo.

Programiści zostaną poproszeni o zgłoszenie, jakie typy danych gromadzą ich aplikacje, jak je przechowują i wykorzystują. Wszystkie aplikacje dostępne w Sklepie Play będą musiały przekazywać te informacje od drugiego kwartału 2022 roku.

Źródło:

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top