passkey

Google Chrome wprowadza obsługę klucza dostępu (Passkey)

Google ogłosiło, że wprowadziło w Chrome obsługę Passkeys – nowego standardu, który ma zastąpić tradycyjne hasła, ułatwiając i zwiększając bezpieczeństwo dostępu do stron i aplikacji.

Passkey firmy Apple to specjalny kod, który użytkownicy urządzeń z systemem iOS mogą użyć do zabezpieczenia swoich urządzeń przed nieautoryzowanym dostępem. Kod Passkey jest wprowadzany podczas procesu weryfikacji tożsamości użytkownika, aby upewnić się, że osoba, która próbuje uzyskać dostęp do urządzenia, jest uprawniona do tego. Jest to dodatkowe zabezpieczenie, które umożliwia użytkownikom lepsze kontrolowanie dostępu do ich urządzeń i chroni ich przed nieautoryzowanym dostępem.

Dzięki Passkeys użytkownicy mogą uwierzytelniać się i uzyskiwać dostęp do stron internetowych za pomocą swoich iPhone’ów lub urządzeń z systemem Android, eliminując konieczność podawania hasła. W nowszych wersjach systemów iOS i Android użytkownicy odwiedzający strony internetowe obsługujące hasła mogą korzystać z uwierzytelniania biometrycznego na zaufanym urządzeniu w celu potwierdzenia swojej tożsamości.

Google Chrome wprowadza obsługę klucza dostępu (Passkey) ciekawostki passkey, Google Chrome, co to jest Passkey, chrome z Passkey  Google ogłosiło, że wprowadziło w Chrome obsługę Passkeys - nowego standardu, który ma zastąpić tradycyjne hasła, ułatwiając i zwiększając bezpieczeństwo dostępu do stron i aplikacji. pass

We wpisie na blogu, Google powiedziało, że dodało wsparcie dla wspomnianej funkcji do Chrome, co pozwoli użytkownikom zeskanować kod QR na urządzeniu z Androidem lub iPhone’em, aby się zalogować. Wsparcie dla nowego standardu bezpieczeństwa zawita także do Chrome na Androida.

Kilka innych firm i aplikacji wprowadziło lub ogłosiło zbliżające się wsparcie dla Passkeys, w tym 1Password, PayPal, Microsoft, eBay i inne. Wsparcie dla passkeys w Google Chrome jest już dostępne w najnowszej wersji przeglądarki.

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top