android

Google naprawiło błąd, który od lat wkurzał właścicieli smartfonów z Android

Wygląda na to, że Google wreszcie naprawiło błąd w Android, który od wielu lat wkurza właścicieli smartfonów. O co dokładnie chodź?

Jeśli jesteś użytkownikiem Androida i korzystasz ze smartfona w ciemnych pomieszczeniach, to zapewne zdarzyło Ci się zauważyć dziwny błąd, który trwał od lat. Otóż, gdy odblokowywałeś swój telefon w ciemnym pokoju, ekran oślepiał Cię na kilka chwil jasnym podświetleniem, po czym zmniejszał jego intensywność. Jest to wyjątkowo uciążliwe i wkurzające, ponieważ na kilka chwil tracisz zdolność widzenia w ciemności.

Według źródeł, błąd ten powodowany jest tym, że urządzenie włącza podświetlenie nie zgodnie z aktualnymi odczytami z czujnika światła, ale zgodnie z tymi, które wychwyciło w momencie zablokowania ekranu. Innymi słowy, jeśli zablokowałeś ekran, gdy był jeszcze jasny, telefon zapamięta ten poziom podświetlenia i oślepi Cię nim, gdy odblokujesz go w ciemności.

Android 13 naprawia irytujący błąd

Google naprawiło błąd, który od lat wkurzał właścicieli smartfonów z Android ciekawostki użytkownicy, ulepszanie, System operacyjny, smartfony, popularność, podświetlenie, oślepianie, jasność, Google, Ekran, czujnik światła, ciemność, błąd, Android, Aktualizacja  Wygląda na to, że Google wreszcie naprawiło błąd w Android, który od wielu lat wkurza właścicieli smartfonów. O co dokładnie chodź? android

Jednakże, jest dobra wiadomość dla wszystkich użytkowników Androida – Google pracuje nad naprawieniem tego długo trwającego błędu. Najnowsza wersja beta Android 13 QPR3 została zbadała przez użytkownika Mishala Raahmana, który stwierdził, że Google w końcu rozwiązało ten długotrwały błąd. Wraz z nadchodzącą aktualizacją Androida 13, smartfon będzie mógł korzystać z aktualnych danych z czujnika światła w momencie odblokowania i nie będzie już oślepiał użytkownika. Oznacza to, że ekran będzie automatycznie dostosowywał swoją jasność do aktualnych warunków oświetleniowych, dzięki czemu unikniemy oślepiającego efektu.

Naprawa tego błędu będzie bez wątpienia ogromnym udogodnieniem dla użytkowników Androida, którzy korzystają ze swoich urządzeń w ciemnych pomieszczeniach. Jest to kolejny dowód na to, że Google dba o swoich użytkowników i stara się nieustannie ulepszać swoje produkty. Nie ma wątpliwości, że naprawa tego błędu spotka się z dużym zainteresowaniem ze strony użytkowników Androida i przyczyni się do jeszcze większej popularności tego systemu operacyjnego.

A co Wy o tym myślicie? Dajcie koniecznie znać w komentarzach. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszego zdania. Zapraszamy także do odwiedzania innych naszych wpisów. Kilka z nich polecamy poniżej.

Możesz być zainteresowany

Średnia ocena 0 / 5. Gł: 0

Brak głosów! Bądź pierwszy i oceń ten post.

Udostępnij
Facebook
Twitter
E-Mail
Dołącz do nas
Czytaj również
Polecamy
Scroll to Top